Polícia preverila správanie v premávke. Za 4 dni policajti riešili takmer 400 priestupkov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   Policajné hliadky opäť vykonali zvýšený dohľad nad cestnou premávkou, na celom území Trnavského kraja.

Od piatku do pondelka policajti, v rámci zvýšeného výkonu, zaznamenali 393 priestupkov v doprave.

 

373 osobám uložili blokovú pokutu

15 osôb napomenuli

5 osôb riešime v správnom konaní

 

Policajti uložili blokovú pokutu 366 vodičom, 2 cyklistom a 5 chodcom. Najviac priestupkov kolegovia riešili v súvislosti s nedodržaním povolenej rýchlosti. Pokutu dostal 227 „pretekárov“. 29 osôb riskovalo svoje zdravie a životy tým, že neboli riadne pripútaní a až 27 vodičov sme pokutovali za používanie mobilného telefónu počas jazdy. 7 vodičov šoférovalo auto v zlom technickom stave.

3 vodičom policajti zadržali vodičský preukaz, z toho v 2 prípadoch išlo o osoby pod vplyvom alkoholu.

Alkohol v dychu sme zistili 2 vodičom, pričom obaja nafúkali viac ako 1 promile a dopustili sa tak trestného činu. Policajti riešili aj 2 opitých cyklistov.

Jazdite opatrne a zodpovedne, nesadajte za volant ani riadidlá opití a dodržiavajte predpisy. Chráňte si svoje životy a neohrozujte ostatných účastníkov premávky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Ako cyklista ale aj motorista vravím ze by to chcelo nejakú poriadnu akciu zameranú na dodržiavanie základných povinností v cestnej premávke, ako sú smerovky, prednosť v jazde (platí aj pre cyklistov, kolobezkarov) správne prechádzanie cez prechody pre chodcov, využívanie cyklistických chodníkov.. a maximálnu rýchlosť si nechať na inokedy

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články