Druháci na návšteve u seredských hasičov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď /  V dňoch 9., 11. a 13. 5. 2022 naši druháci navštívili Hasičskú stanicu v Seredi.

Hasiči im ochotne porozprávali o svojej práci a priblížili svoje zaujímavé i nebezpečné povolanie. Ukázali im odev, ktorý používajú pri zásahoch a predstavili hasičskú techniku. Deti sa dozvedeli, ako treba zavolať pomoc pri požiari a oboznámili sa so zásadami tiesňového volania. Obdivovali hasičské autá, rôzne druhy hadíc a hasičských rebríkov. Zaujali ich hydraulické nožnice, ktorými hasiči dokážu vyslobodiť ľudí z vrakov áut pri autonehodách. Vyskúšali si, ako sa sedí v hasičskom aute. Obdivovali hasičskú štvorkolku a záchranný čln. Vyskúšali si prilby, masky s kyslíkovým prístrojom, poprezerali i obleky, ktoré hasiči potrebujú pri zásahu do ohňa.

Otázok a informácií bolo naozaj dosť, a preto po skončení exkurzie na otázku „Kto chce byť hasičom?“ sa zdvihlo veľa chlapčenských i dievčenských rúk.

Mgr. Zuzana Kuciaková

zdroj: ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články