Dopravná nehoda autobusu a dodávky medzi Galantou a Sládkovičovom – AKTUALIZOVANÉ – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR HaZZ Trnava |MM|  Dnes (18. mája 2022) po 6. hodine rannej prišlo k dopravnej nehode autobusu a dodávky na štátnej ceste I/ medzi Galantou a Sládkovičovom, okres Galanta. Na miesto udalosti boli vyslané hasičské jednotky z Galanty, Serede a Trnavy.

Celkovo sa v autobuse a dodávke nachádzalo 24 účastníkov. Autobus sa v následku zrážky prevrátil do priekopy a zostal obrátený na svoj bok. V čase príjazdu hasičských jednotiek sa vodič a niekoľko cestujúcich nachádzalo mimo havarovaného vozidla. Trom pasažierom autobusu sa však nepodarilo evakuovať, nakoľko zostali vo vraku autobusu zakliesnení. Zasahujúci príslušníci preto osoby vyslobodili bez použitia hydraulického vyslobodzovacieho náradia. Hasiči na mieste udalosti začali s triážou zranených, kedy v spolupráci s lekármi záchrannej zdravotnej služby triedili cestujúcich podľa rozsahu a druhu zranenia. Zranenia 10 cestujúcich si vyžiadali prevoz do zdravotníckeho zariadenia v Nitre, Trnave a Galante. Na mieste udalosti pristála aj vrtuľníková záchranná zdravotná služba. Operačné stredisko Prezídia Hasičského a záchranného zboru vyslalo evakuačný autobus pre cestujúcich, ktorým zdravotný stav umožnil transport.

Na vozidlách boli vykonané protipožiarne opatrenia. Hasiči taktiež vykonali opatrenia zabraňujúce možný únik prevádzkových kvapalín. Na mieste udalosti sa stále nachádzajú 4 príslušníci z hasičskej stanice v Galante.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR PZ Trnava

Polícia stále dokumentuje príčiny rannej nehody medzi linkovým autobusom a nákladným autom Iveco, ktorá sa stala v úseku Galanta – Sládkovičovo. Vzhľadom na rozsah zranení a ich počet, si nehodu na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb.

Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo približne 20 osôb. Zranenia mali utrpieť len dospelé osoby. Z miesta nehody odviezli záchranári 3 osoby s podozrením na ťažké zranenia a 6 osôb sa malo zraniť ľahko. Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice. Vodič kamiónu sa pri nehode nezranil. Rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom.

Úsek cesty je stále neprejazdný. Policajti uzavreli hlavný ťah z Galanty na Sládkovičovo, žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny polície a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy.

Operačné stredisko vyslalo na pomoc zraneným aj tím postraumatickej intervencii s policajnými psychológmi.

Foto KR PZ:

 

Foto HaZZ:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. AKTUALIZOVANÉ – pridaná tlačová správa KR PZ Trnava + fotografie z miesta nehody

  2. Počula som hneď ráno húkať požiarnicke auto – tak to bolo asi toto. Človek nevie, kde ho kedy a čo stretne.

  3. Zazil som zivot v horach na strednom Slovensku – same kopce, polovicu roka zasnezene cesty – ale tolko nehod ako v Galante tam nebolo.
    Kamiony, dodavky, niekedy mam aj ja pred nimi chut radsej uhnut do priekopy. Bolo by fajn, keby PZ SR zacala viac „Pomahat a chranit“ nevinnych ucastnikov cestnej premavky pred cestnymi piratmi, ktorym ani vcera jedna nehoda nestacila a napr. po obchadzke cez Gan sa pretekali ako besni.
    Alebo to panom policajtom vyhovuje, lebo vysetrovanie nehody maju lepsie platene?

  4. Polovicu roka zasnežené cesty? V horách na strednom Slovensku? 😛

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články