Spustenie fontány do prevádzky. O jej bezporuchovosť sa môžu pričiniť aj občania

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

S príchodom teplých dní mesto každoročne spúšťa do prevádzky fontánu, nachádzajúcu sa na Námestí slobody. Tento vodný prvok je súčasťou „malého parku“ od roku 2012, kedy bola ukončená rozsiahla rekonštrukcia námestia.

Pred spustením fontány je potrebné vykonať jej základnú údržbu. Každoročne tieto práce podľa zmluvy vykonáva pre mesto firma Bemax s.r.o. Hruboňovo. Poskytované služby zahŕňajú jarné uvedenie fontány do prevádzky, v mesiacoch máj až september sú to mesačné servisné kontroly a na jeseň firma vykonáva ukončenie prevádzky vodného prvku a jeho zazimovanie. Počas roka pracovníci v prípade potreby vykonávajú aj nutné opravy spojené s výmenou nefunkčných súčastí technológie. Okrem bežných porúch sa pracovníci firmy stretávajú aj s úmyselným poškodzovaním rôznych technických zariadení fontány. Pred niekoľkými dňami bolo napríklad nutné pristúpiť k oprave ulomených trysiek.

O bezchybnú prevádzkyschopnosť sa môžu pričiniť aj občania. Do fontány sa nesmú vhadzovať kamienky, ohorky, odpadky či iné predmety. Je sem zakázané vylievať akékoľvek tekutiny. Môže to spôsobiť nielen znečistenie vody ale aj nákladnú opravu v prípade poruchy. Ak tieto práce budú spojené s nutnou výmenou poškodenej súčiastky, bude cena služby riešená individuálnou kalkuláciou, čo opäť zaplatíme zo spoločnej mestskej pokladne.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články