Úspechy žiakov Cirkevnej základnej školy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mgr. Zuzana Javorová /    Trpezlivosť, pokora a talent. To sú slová, ktorými by sme mohli charakterizovať dvojicu žiakov: Tamaru Gablíkovú a Mateja Kurbela. Sú žiakmi Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Školy, ktorá okrem vzdelávania, budovania a prehlbovania morálnych hodnôt v plnej miere podporuje a rozvíja talenty žiakov. Sú to žiaci, ktorí počas celého svojho štúdia reprezentujú školu na rôznych súťažiach.

Tamara je ôsmačka. Je to všestranná umelkyňa, ktorá nejedenkrát obohatila naše kultúrne programy spevom, či famóznou hrou na husliach. Najväčší úspech sa jej, však, podarilo dosiahnuť prácou so slovom. Slovom, ktoré má mnoho podôb a v dnešnej dobe je tak nevyhnutné. Dokáže raniť, ale aj povzbudiť, pohladiť na duši. Svojím excelentným výkonom a precíznou prácou so slovom Tamara pohladila dušu poroty v krajskej súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy Hollého pamätník. S ukážkou od francúzskeho velikána Charlesa Baudelaira – Hocikde mimo tohto sveta získala 1. miesto. Tamara je vôbec prvou žiačkou, ktorá bude našu školu reprezentovať v celoslovenskom kole Hviezdoslavov Kubín.

Matej je deviatak. Je to žiak, ktorý sa dlhoročne a veľmi úspešne zapája do rôznych olympiád a súťaží. Vyniká matematickými schopnosťami, a to, že čísla mu nie sú cudzie a hravo si s nimi poradí, dokázal už nejedenkrát. Na vymenovanie ocenení by sme minuli veľa strán. Tie najaktuálnejšie má Matej z Olympiády mladých vedcov (IJSO), kde sa umiestnil na 6. mieste spomedzi všetkých zúčastnených zo Slovenska. V 39. ročníku celoslovenského korešpondenčného seminára z matematiky PIKOMAT získal nádherné 2. miesto a vo Fyzikálnej olympiáde získal v krajskom kole 4. miesto.

„Všetky naše sny sa stanú skutočnosťou, ak sa odvážime ísť za nimi!“ Slová Walta Disneyho sa zo začiatku zdajú byť prázdne a bezvýznamné. Slová, ktoré však začnú dávať hlbší zmysel, ak krôčik po krôčiku úspešne zdolávame jednotlivé etapy. Úspech nie je jednoduchý, ale ani nemožný.  Vyžaduje si obetovanie zo svojho voľného času, sedenie nad knihami, zrieknutie sa aktivít s kamarátmi, a preto Tamare a Matejovi patrí veľké ďakujeme!

Ďakujeme, že veľmi úspešne reprezentujete nielen našu cirkevnú  školu, ale aj mesto Sereď,  a tak šírite dobré meno.

Želáme Vám veľa úspechov!

 

zdroj: Mesto Sereď

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -