Mihálikova Sereď

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Slávka Kramárová, predsedníčka MO MS v Seredi /

Dňa 9.mája 2022 sa konal 17. ročník regionálnej súťaže v prednese slovenskej poézie a prózy  „ Mihálikova Sereď “. Súťažou  si organizátori MO Matice slovenskej a Mesto Sereď uctili spisovateľa Vojtecha Mihálika, občana Serede a rodáka z neďalekej Dolnej Stredy. Spolu sa stretlo 33 súťažiacich zo 7 škôl, konkrétne  ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava, ZŠ Pata, ZŠ G. Dusíka Galanta, ZŠ s MŠ K. Kuffnera Sládkovičovo, ZŠ J. A. Komenského, ZŠ J. Fándlyho, CZŠ sv. Cyrila a Metoda a reálneho Gymnázia V. Mihálika v Seredi. Súťaž sa uskutočnila v Dome kultúry v Seredi.

 Účinkujúcich hodnotili poroty v zložení:

Ružena Scherhauferová- spisovateľka, Hana Čížová a Slávka Kramárová

Anna Pokorná- úspešná recitátorka, Silvia Slováková  a Jaroslava Práznovská

 

Úroveň prednesu žiakov bola veľmi dobrá. Víťazi boli ocenení diplomami a cenami, ktoré darovalo Mesto Sereď, začo mu patrí  veľká  vďaka.

Všetci súťažiaci dostali  občerstvenie, sponzorom ktorého bol MO MS v Seredi. Dobrú atmosféru dotvárali diváci nielen z radov pedagógov, ale aj rodičov a starých rodičov.

 

Výsledky:

  1. kategória ( žiaci 1. – 2.ročníkov ZŠ )

Poézia: 1. Martin Herceg, 2. Adam Polednák, 3. Ružena Poláková

Próza:   1. Nikola Gemeriová, 2. Alžbeta Löfflerová, 3. Hana Večerková

 

  1. kategória ( žiaci 3. – 4. ročníkov ZŠ )

Poézia: 1. Hana Dzurová, 2. Nikola Maceková, 3. Nela Martináková

Próza:   1. Daniel Čelár, 2. Ondrej Javor, 3. Simona Lehotová

 

III. kategória  ( žiaci 5. – 7. ročníkov ZŠ a reálneho gymnázia)

Poézia: 1. Viktória Bukovská, 2. Sára Drešková, 3. Paulína Kmecová

Próza:   1. Roman Pauer, 2. Sofia Sedláková, 3. Sabina Križanová

 

  1. kategória  ( žiaci 8. – 9. ročníkov ZŠ a reálneho gymnázia)

Poézia: 1. Ema Takáčová, 2. Kristína Farská, 3. Hana Valábková

Próza:   1. neudelené, 2. Martina Ivanová, 3. neudelené

 

Ďakujem všetkým účastníkom.

zdroj: Mesto Sereď

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -