K vyššej bezpečnosti parku a amfiteátra prispejú aj ozdravné orezy na stromoch

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V priestoroch mestského parku a amfiteátra boli v týchto dňoch vykonané zdravotné a bezpečnostné orezy vzrastlých stromov. Práce vykonala spoločnosť Lumberjack s.r.o., ktorá sa o stromy v Seredi pravidelne stará. Podľa Štefana Székelyho, špecialistu na ošetrovanie stromov, sú zásahy do nich potrebné vzhľadom k zachovaniu ich zdravotného stavu aj bezpečnosti obyvateľov. Arboristické práce sú pri vysokých drevinách náročné a vyžadujú si technické vybavenie aj odbornú zdatnosť pracovníkov. Kvalifikovaní odborníci okrem zistenia stability konárov, odstránili tie časti, ktoré predstavovali bezprostredné riziko pre okolie z dôvodu výrazne zhoršeného zdravotného stavu . Odstránené boli aj suché konáre voľne visiace v korunách stromov. V nasledujúcich mesiacoch budú park aj amfiteáter hojne navštevované, pripravujú sa tu rôzne podujatia a koncerty. Dreviny by pri nepredvídateľnom páde mohli spôsobiť ujmu na zdraví a uvedené ozdravné opatrenia prispeli k vyššej bezpečnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články