Prvomájové oslavy v Pate

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Krásny slnečný deň 30. apríl patril v Pate už tradične predprvomájovým oslavám. Tieto majú svoje korene v ďalekej minulosti, na ktorých sa schádza každoročne množstvo domácich, ale i „cezpoľných“ návštevníkov. Je pravda, že za posledné dva roky sa zo známych príčin oslavy nekonali, ale v sobotu námestíčko na Obchodnej ulici doslova praskalo vo švíkoch.

Patanskí seniori začali s oslavou už vo štvrtok, keď navštívili výstavu Gardénia v Nitre, aby sa mohli ku koncu týždňa venovať prvomájovým oslavám. V piatok dopoludnia postavili 1. Máj  svojim vrstovníkom v domove sociálnych služieb Nezábudka a popoludní pri klube dôchodcov. Zaspievali si prvomájové pesničky, oslávili jubilantov a pri dobrom guláši a vínku sa pobavili.

V piatok pripravil Obecný úrad v Pate už spomínanú oslavu na Obchodnej ulici. Do spevu a tanca spievala spevácka skupina Stará chasa  a známa hudobná skupina Zenit. Nechýbali predajné stánky, kolotoče (zadarmo) a veselá nálada. Nakoniec, o tom sa môžete presvedčiť z našej fotoreportáže.

Večer sa konala v športovom areáli májová veselica.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Vďaka Štefan za informácie a dianie čo sa v tej Pate deje, nech všetci vedia že to u nás žije. Boli to pekné oslavy a stavanie Mája, okrem iného vďaka aj speváckej skupine Stará chasa za jej piesne. Vďaka patrí aj starostovi a celému personálu OU v Pate. Poďakovanie patrí všetkým čo sa pričinili aj svojou účasťou na oslave 1.mája.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články