Preteky RC 24 Off Road

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V sobotu 30. apríla 2022 sa na modelárskej trialovej dráhe v Seredi konal RC24 Off Road Cup. Podujatie zorganizovala komunita RC Slovakia. Išlo a o preteky RC modelov autíčok vo veľkosti v mierke 1:24, to znamená do veľkosti približne 20 cm. Prihlásených bolo 24 pretekárov so svojimi miniatúrnymi no realistickými modelmi autíčok.

Milan Lukáč, ktorý sa modelárskym autíčkam venuje už roky uviedol: „Zaujímavosťou dnešného stretnutia bolo , že niektorí pretekári si po vzájomnej dohode priniesli aj vlastnoručne vyrobené prekážky rôznych tvarov a materiálov, takže nikto pred pretekmi nevedel, ako vlastne bude vyzerať konečná podoba trate.“ Prekážkovú dráhu v Seredi majú modelári k dispozícii od roku 2014. Skupinka nadšencov ju postupne budovala a upravovala. Ako svorne tvrdia, jazdenie autíčkami po prekážkach je skutočne zábavné. Je to koníček ako každý iný a zároveň druh relaxu aj adrenalínu.

Ako sprievodný program bolo pre divákov pripravené jazdenie rôznych modelov pretekárskych autíčok. Mnohé boli prepracované do najmenších detailov a ich majitelia dokázali s nimi doslova kaskadérske kúsky. O divákov nebola núdza a možno niektorí onedlho rozšíria rady vlastníkov RC modelov.

Poradie pretekárov bolo napokon nasledovné: 1. miesto obsadil Ladislav Keťko ( SK ) s modelom MST, na 2. mieste sa umiestnil Laszlo Nagy ( HU )s modelom Axial, 3. miesto získal Ricsi Nagy ( HU ) s modelom Axial, 4. miesto obsadila Nina Zemančíková ( SK ) s modelom Axial. Víťazii na 1. až 3. mieste získali pamätný pohár, súťažiaca na štvrtej priečke si domov odniesla nový rc model vw beatle.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články