V Hlohovci bude jedno z najmodernejších astronomických pracovísk v strednej Európe

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  Hvezdáreň a planetárium Hlohovec tento rok oslavuje 50. výročie svojho založenia.

Počas dnešných osláv jubilea sme predstavili ambiciózny projekt komplexnej modernizácie a rozšírenia priestorov našej jedinej vedecko-výskumnej a kultúrnej inštitúcie tohto charakteru.

Vďaka investícii ️10 miliónov eur vznikne jedno z najmodernejších astronomických pracovísk v strednej Európe.

V prvej fáze, ktorú už pripravujeme a plánujeme financovať z vlastných zdrojov, sa počíta s novostavbou centrálnej vstupnej haly a rekonštrukciu administratívnej budovy v predpokladanej hodnote 800-tisíc eur.

Ďalšou fázou modernizácie areálu hvezdárne bude novostavba pavilónu vesmíru či rekonštrukcia a prístavba rotundy s kupolou. Pribudne aj nový pavilón vedy, teseraktu, rekonštrukcia stavebnej a technologickej časti planetária.

Ide o jeden z kľúčových projektov v novom programovom období eurofondov a nosných prvkov v našej iniciatíve na popularizáciu vedy a výskumu.

Pestrý sprievodný program pre malých i veľkých si môžete vychunať už zajtra.

#spolutvorimekraj

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články