K TVRDENIAM OBVINENÉHO R. F.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
K TVRDENIAM OBVINENÉHO R. F.
Obvinení, ako aj ich obhajcovia, majú právo zavádzať a klamať. Je to výlučne vecou „taktiky“ obhajoby.
Ako prokurátori musíme byť aj zdržanliví aj vo vzťahu k dokázateľne nepravdivým tvrdeniam obvinených alebo ich obhajcov.
Obvinený poslanec R. F. dnes uviedol, že má informácie o mojom stretnutí s predsedníčkou mandátového a imunitného výboru Národnej rady SR Annou Andrejuvovou.
Je verejne známou vecou, že poslankyňa Anna Andrejuvová bola v minulosti mojou kolegyňou na Ministerstve spravodlivosti, Ministerstve vnútra, ako aj v Národnej rade SR.
V pondelok dňa 25. 4. 2022 sa, rovnako ako iní moji bývalí či súčasní kolegovia, zúčastnila pohrebu môjho otca, kde bola mne a mojej rodine vysloviť svoju kondolenciu.
Od pohrebu môjho otca som sa s ňou nikdy a nikde nestretol, ani nekomunikoval žiadnym iným spôsobom.
Na chate v katastri obce Veľký Ďur dňa 9. 9. 2021 obvinený R. F. povedal:
„Ja budem do Lipšica tĺcť, všade teda. To už sú také vyjadrenia na hrane, tak ale nič iné si nezaslúži. On má veľkú nevýhodu, že nemôže na to reagovať.“
Chcel by som v tejto súvislosti požiadať obvinených vo veciach v dozore prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o dve veci.
Po prvé: útoky na orgány činné v trestnom konaní smerujte na moju osobu, a vynechajte z nich mojich kolegov – elitných kariérnych prokurátorov ÚŠP. Bol som dlhé roky činný vo verejnom priestore, a preto som na takéto útoky zvyknutý. Týmto mimoriadne agresívnym útokom by však nemali byť vystavení ostatní prokurátori ÚŠP, ktorí svojou dlhoročnou službou v orgánoch presadzovania práva preukázali svoju odvahu a oddanosť zákonu a spravodlivosti.
A po druhé: nezneužívajte v rámci svojej obhajoby smrť môjho otca a účasť osôb, ktoré sa ním dňa 25. 4. 2022 prišli rozlúčiť.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články