Už v piatok spoznáme laureátov ceny sv. Gorazda, minister školstva ich udelí výnimočným učiteľom a žiakom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|  Záchrana života svojho kamaráta, zisk zlatej medaily na paralympijských hrách, inovatívny prístup k vzdelávaniu, či celoživotná práca so žiakmi s telesným postihnutím. Po dvojročnej odmlke sa uskutoční slávnostné podujatie pri príležitosti odovzdávania Ceny svätého Gorazda, na ktorom spoznáme desiatky inšpiratívnych ľudí zo školského prostredia.

Ocenenie učiteľom, zamestnancom škôl, ale aj žiakom a študentom odovzdá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, za ich celoživotnú a oddanú pedagogickú prácu, za ich výnimočné odborné a osobnostné kvality a zapájanie sa do rôznych projektov, či výnimočné činy. Celkovo bude odovzdaných až 90 medailí, cien a ďakovných listov v štyroch kategóriách. Tri kategórie budú venované pedagogickým a odborným zamestnancom v školstve.

Povolanie učiteľa je poslaním. Pedagóg totiž ovplyvňuje životnú cestu svojich žiakov. Som hrdý na ľudí, ktorých oceníme, pretože sú vzorom pre žiakov, príkladom a inšpiráciou do života,“ uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Ocenení budú za prácu s deťmi so zrakovým postihnutím, za výsledky dosiahnuté pri výučbe anglického jazyka, za tvorbu učebných textov, za výsledky v oblasti umeleckého školstva, ale napríklad aj za mimoriadne výsledky v odbornom vzdelávaní v oblasti recyklácie odpadov a podpore environmentálneho povedomia. Učitelia si prevezmú Veľkú medailu sv. Gorazda, Malú medailu sv. Gorazda a Ďakovný list sv. Gorazda aj za vedenie svojich žiakov a ich výsledky dosiahnuté na rôznych predmetových olympiádach.

Žiakom a študentom udelí minister školstva Ceny sv. Gorazda. Prevezmú si ich za mimoriadne výsledky v medzinárodných súťažiach a predmetových olympiádach, za preukázanie odvahy pri záchrane zdravia a  ľudského života, za reprezentáciu Slovenskej republiky na olympijských, či paralympijských hrách ale aj v záujmovo-umeleckej oblasti. Medzi ocenenými sú aj žiaci, ktorí mali proaktívny prístup k štúdiu a vynikali dosiahnutými výsledkami vo vzdelávaní. Morálne ocenenie bude udelené aj za vysoké ľudské nasadenie pri starostlivosti o ľudí bez domova v čase pandémie koronavírusu.

„Oceňovanie výnimočných učiteľov a talentovaných žiakov je prejavom vďaky a hrdosti našej spoločnosti na ich prácu a mimoriadne úspechy,“ uzavrel šéf rezortu školstva.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -