Cestovanie cudzincov s udeleným dočasným útočiskom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Všetci cudzinci z Ukrajiny, ktorí majú udelené dočasné útočisko na území Slovenskej republiky, sú oprávnení pohybovať sa a cestovať v rámci členských štátov Európskej únie, ak spĺňajú podmienky na vstup na ich územie.

Pokiaľ by sa cudzinec s poskytnutým dočasným útočiskom rozhodol žiť na území iného členského štátu a tento štát mu poskytol dočasné útočisko alebo inú formu ochrany, dočasné útočisko na území Slovenskej republiky zaniká.

V tejto súvislosti upozorňujeme, že ak majú cudzinci s poskytnutým dočasným útočiskom v úmysle cestovať zo Slovenskej republiky do krajín mimo Európskej únie (napríklad na letnú dovolenku), musia byť držiteľmi platného cestovného pasu, ktorý ich oprávňuje na prekračovanie tzv. vonkajšej hranice Európskej únie.

Polícia radí:

V prípade každej cesty do zahraničia je potrebné overiť si aktuálne podmienky vstupu  do cieľovej krajiny, napríklad vyžadované cestovné doklady, vízovú povinnosť, možné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, povinné očkovania, či iné prípadné obmedzenia

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články