V Pate sa vo veľkom upratovalo

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

    Dnes sa v Pate pri príležitosti Dňa Zeme konala akcia pod názvom „Spolu za krajšiu obec“. Zúčastnilo sa na nej viac ako sto brigádnikov. Najväčšiu účasť ako vždy tvorili brigádnici z radov hasičov, poľovníkov a futbalistov. Nechýbali medzi nimi však ani seniori, pracovníci obecného úradu, žiaci ZŠ, či rodičia s deťmi. Pre všetkých obec pripravila pracovné a ochranné pomôcky a občerstvenie.

Rozdelení do skupín brigádnici vysádzali čerešňovú alej na Lazovej ulici, osádzali odpadkové koše a značky „Zákaz vývozu odpadu“, turistickú mapu obce, sadili kríky a kvetiny, opravovali oplotenie športového areálu, maľovali na stenu na betónovom ihrisku a čistili obec a jej okolie od neporiadku. Na zbernom dvore boli pripravené okrasné kríky a stromky, ktoré zakúpila obec pre občanov, aby si ich mohli vysadiť do predzahrádok.

Za 4 hodiny vyzbierali brigádnici za dva plné veľkoplošné kontajnery a vyviezli na skládku odpadov viac ako 150 vriec rôznorodého odpadu, ktorý nezodpovední jednotlivci ľahostajne vyhodili v intraviláne, či extraviláne obce. No neboli to len občania Paty. Našla sa aj hromada odpadu, kde boli dokonca aj fakturačné doklady z Nitry (jeden na ukážku vid. foto).

Pre všetkých účastníkov brigády pripravili poľovníci výborný jelení guláš. Podobrom obede si brigádnici posedeli a družne podebatovali, ba si aj po dobre vykonanej práci za doprovodu harmoniky zaspievali.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Čo sa mi na tom ľúbi, že rodičia už od malička tiež zapájajú deti do upratovanie, čo sa im do budúcna zíde, že budú dbať na čistotu nie len doma za bránou domu, ale aj celej obce.

  2. V mene zúčastnených ďakujem za chválu. Tí Patani, ktorým nie je ľahostajná ani príroda ani obec, urobili zase kus roboty. Nebolo im zaťažko jedno jarné dopoludnie obetovať dobrej veci. Kiežby tak urobili aj ostatní, lebo keď si spomeniem na účasť z minulých rokov, takmer na 90% sú to tí istí občania. Pata má cca 3000 obyvateľov, Keď odrátam 2000 ktorí mali fakt objektívny dôvod prečo nemohli prísť (starí, chorí, deti , práve v zamestnaní atď ) Kde bola tá zvyšná tisícka občanov ?

  3. Pata je tip top ! A čo sereď pri váhu ? Miesto rýb tam chytajú do tenisiek injekčné striekačky

  4. Patani super akcia. Porobili popratali posedeli spolu pokecali aj si zaspievali. Tak ako to bývalo kedysi. Palec hore

  5. Nesúhlasím s tvojim tvrdením. Zrejme súdiš podľa fotiek. Niektorí Patania si skrášľovali okolie svojich domov, ktoré patrí obci a nerobia to len na Deň Zeme, ale robia to počas celého roka. To tiež stojí za povšimnutie.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články