Úmyselne podpálil rodičovský dom. V dychu mal 3,65 promile, policajti ho zadržali

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Polícia v okrese Piešťany rieši ďalší požiar nehnuteľnosti, tento krát ako zločin poškodzovania cudzej veci.

Požiar rodinného domu v obci Hubina bol nahlásený na políciu včera poobede. Prvotná verzia od muža bola, že si dal variť obed, zaspal  a keď sa zobudil, horela celá kuchyňa. Vyšetrovateľovi sa nakoniec 60 ročný muž ku všetkému priznal. Dom, ktorý nebol v jeho vlastníctve, bol predaný a včera mal muž posledný deň, aby sa zo starej časti vysťahoval. Pod vplyvom alkoholu úmyselne založil pri sporáku otvorený oheň, a novému majiteľovi spôsobil škody na nehnuteľnosti za 40 tisíc eur. Policajti mu namerali v dychu 1,75 mg/l alkoholu, čo je 3,65 promile.

Vyšetrovateľ na základe obhliadky miesta činu a predbežnej informácie od zisťovateľa príčin požiaru kvalifikoval skutok a vo veci začal trestné stíhanie pre úmyselné poškodzovanie cudzej veci. Podozrivého muža vyšetrovateľ na mieste zadržal a po vytriezvení s ním polícia vykoná potrebné procesné úkony. Do tohto času zostáva v cele policajného zaistenia. Ak ho súd uzná vinného, môžu mu v tomto prípade hroziť strata slobody na 3 až 8 rokov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články