Stará klasická JAR a INDULONA. Poznali sme ich všetci…

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Najnovšími prírastkom do Múzea totality v Seredi je okrem odznaku bývalej Niklovej huti, socialistických kolkových známok a odznaku RADIO ČSSR,  aj niekoľko skutočných perličiek z doby socialistickej.

Každá gazdiná motajúca sa okolo sporáku v dobe pred ´89 rokom si určite spomenie na klasický a ničím nenahraditeľný čistiaci prostriedok  JAR  a niet robotníka, ktorý by nepoznal obyčajnú a naozaj kvalitnú INDULONU.

- Inzercia -

Naše mamy zase dôverne poznajú plechové natáčky na vlasy a otcovia nožnice na vinič alebo ovocné stromčeky.

Všetko stará klasika v mimoriadne zachovalom stave.

Smaltovaný riad bol prakticky jediným a teda bežným vybavením každej domácnosti za socializmu a tie  prierez tými najbežnejšími kúskami vrátane klasickej kuchynskej váhy a ďalších pomôcok na varenie tak isto nájde návštevník múzea medzi predmetmi dennej potreby.

Práve tieto „drobnosti“ v mimoriadne zachovalom stave sú dnes už vo vitrínach múzea a uvidí ich každý, kto na niektorú z pripravovaných akcií príde osobne, alebo online na webovej stránke múzea.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Lida 15. apríla 2022, 17:34 – netusim, su ich tisice. Ale nie je to o mnozstve. Zaujem mame na tom, aby navstevnik videl vyvoj a vsetko to dolezite, co mu ukazze skutocny zivot za socializmu. Bez glorifikovania doby a klamania o jej kladoch ci zaporoch.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články