Spoločné stretnutie vedenia Únie miest Slovenska s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Miroslav Košírer / Bratislava /  V priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave sa 12.4. 2022 uskutočnilo spoločné stretnutie vedenia  Únie miest Slovenska s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Na stretnutí boli prítomní predstavitelia ÚMS:

Matúš Vallo – primátor Bratislavy, viceprezident ÚMS

Richard  Rybníček – primátor Trenčína, prezident ÚMS

Ján Nosko – primátor Banskej Bystrice, viceprezident ÚMS

Béla Keszegh – primátor Komárna, viceprezident ÚMS

Peter Fabiane – primátor Žiliny

Marek Hattas  – primátor Nitry

Jana Červenáková – primátorka Lučenca, viceprezidentka  ÚMS

Mestá a obce na Slovensku už zaznamenávajú zhoršujúcu sa sociálnu situáciu, zvýšenú nervozitu u ľudí, nedoplatky či požiadavky na sociálne dávky. „Je jasné, že komodity dražejú. Je to citeľné aj v atmosfére slovenských obcí a miest,“ upozornila  Zuzana Čaputová. počas stretnutia s vedením ÚMS a s Prezidentka spoločne so zástupcami samosprávy preto volá po opakovanej systémovej a finančne zaujímavej pomoci pre dotknutých ľudí. Ako jeden z nástrojov uviedla príspevok na bývanie, ktorý by mohli poberať napríklad osamelí seniori či viacpočetné rodiny. „Súčasťou riešení by mala byť aj valorizácia jednotlivých sociálnych dávok,“ podotkla prezidentka.  Zuzana Čaputová upozornila aj na problém s verejným obstarávaním, ktorý evidujú viaceré mestá a obce. Pre nárast cien stavebných materiálov sú totiž samosprávy nútené urobiť zmeny v už vysúťažených a uzatvorených zmluvách. Rovnako by sa podľa nich štát mal zaoberať aj problémom, že inflácia výrazne predražuje už nvysúťažené zákazky a hrozí zastavenie viacerých stavieb.

Foto: Miroslav Košírer

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články