Knižnica v Múzeu totality je dominantou a lákadlom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Áno, práve knižnica je v Múzeu totality tou dominantou, ktorá zaujme už na prvý pohľad. Nespornou výhodou múzea je svetlá výška  budovy, ktorú sme na múzeum vyčlenili. Takmer 4 metrov vnútorná výška umožnila vybudovanie knižnice o výške cca 3,6 m a dĺžke 3 metre.

Knižnica je na zadnej strane múzea a zároveň slúži aj ako určitá kulisa pri nahrávaní rozhovorov o histórii.

Knihy sú fenoménom, ktorý nikdy nedokáže nahradiť elektronika ani internet. Aj keď ich digitalizácia je určite nevyhnutná.

Knižnica obsahuje stovky kníh z revolučnej doby novembra´89, augusta ´68, porevolučnej doby, ale aj stovky kníh priamo z doby socialistickej.

Tisíce časopisov a originálnych vydaní novín z tejto doby osobe zaujímajúcej sa o novodobú históriu zabezpečia možnosť štúdia autentických materiálov a nie dnes rôznymi ľuďmi z rôznych motívov manipulované pohľady na dejiny.

Knižnica je sústavne dopĺňaná o nové materiály a ich katalogizovanie a spracovanie na web múzea  http://www.muzeumtotality.online potrvá roky.

Postupne sa snažíme web dopĺňať, no času je málo a vystavených vecí veľa. Na základe osobnej požiadavky, sme ale schopní reagovať a aktuálne fotografie doložiť, prípadne poskytnúť priestor na osobnú návštevu.

Nateraz uverejňujeme dostatok fotografií, na ktorých snáď bude možné dohladať tie knihy, o ktoré má konkrétna osoba záujem.

           

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články