MV SR zverejnilo „Zmluvu o poskytnutí ubytovania verejnosti“. Ľudia nás zasypávajú otázkami ako ju vyplniť

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Včera Ministerstvo vnútra SR zverejnilo podmienky pre poskytnutie finančného príspevku pre ľudí, poskytujúcich ubytovanie odídencom/utečencom z Ukrajiny. Dnes od ranných hodín nám do redakcie telefonuje a píše množstvo ľudí s otázkami, týkajúcimi sa vyplnenia 5 stranovej zmluvy a podmienok odlišných od vyjadrení politikov, ktoré na tlačových konferenciách boli prezentované doteraz.

Hneď v doobedných hodinách sme kontaktovali MV SR so žiadosťou o vysvetlenie jednotlivých bodov a v súčasnosti čakáme na „manuál“, ktorý umožní bežnej verejnosti bez právneho vzdelania zmluvu vyplniť.

Chápeme snahu občanov získať informácie, preto žiadame verejnosť, aby počkala na materiál, ktorý uverejníme hneď ako to bude možné (budeme mať relevantné informácie od MV SR).

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. aj my sme vám pán majko volali.tá zverejnená zmluva je pre právnikov.mám skoro 67 rokov a ledva som dočítala prvú stranu.počekám na informácie od vás

  2. A zverejnilo ministerstvo vnútra,že nám sem Europol poslal operačné tímy,lebo sa nevie,akí zločinci sa sem mohli spolu s vojenskými utečencami dostať?To je tá slávna Mikulcova kontrola,o ktorej tliachal?

  3. Ano, je to zverejnene a nikto v tom nehlada spiknutie tak ako ty

    Tímy, ktoré sú zložené zo špecialistov Europolu a prizvaných príslušníkov pohraničnej stráže, podporujú vnútroštátne orgány výkonom sekundárnych bezpečnostných kontrol a vyšetrovaním na európskych vonkajších hraniciach s cieľom identifikovať zločincov a teroristov, ktorí sa snažia dostať do EÚ zamiešaní medzi utečencov.

    A robili to aj v 2016 v stredomori.

  4. O akom spiknuti točíš?Ide o to,ako Mikulec klamal,že aké kontroly sa robili, aké technológie boli použité.A teraz sa nevie,kto sa k nám vlastne dostal.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články