Zásah NAKA v drogovom prípade – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Príslušníci odboru Západ NAKA P PZ vykonali policajnú akciu s krycím názvom „HOLANĎAN“, v rámci ktorej zadržali na území krajov Banská Bystrica a Trenčín celkovo 7 osôb podozrivých zo spáchania drogovej trestnej činnosti.

Vzhľadom k tomu, že aktuálne prebiehajú procesné úkony so zadržanými osobami, bližšie informácie k danej veci nateraz nie je možné poskytnúť z dôvodu, aby nedošlo k zmareniu, alebo sťaženiu prebiehajúceho vyšetrovania

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – 31.03.2022 – doplnenie informácií PZ SR k akcii:

Dňa 30.03.2022 v ranných hodinách policajti národnej kriminálnej agentúry vykonali protidrogovú akciu s krycím názvom „HOLANDAN“. Na viacerých miestach v krajoch Banská Bystrica a Trenčín zadržali osem podozrivých osôb. Vykonali šesť domových prehliadok a sedem prehliadok iných priestorov a pozemkov. Pri prehliadkach zaistili omamné a psychotropné látky, konkrétne metamfetamín, teda pervitín a sušinu rastlín rodu Cannabis, teda marihuanu. Taktiež rôzne zariadenia a prípravky na výrobu drog, ale aj rôzne prekurzory a chemikálie používané k ich výrobe. Po zaisťovacích a vyplývajúcich procesných úkonoch bola jedna zo zadržaných osôb prepustená na slobodu. Na základe vyšetrovaním zisteného skutkového stavu a zadovážených dôkazov, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie celkom siedmim osobám za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi (podľa § 172 Trestného zákona) spáchaný formou spolupáchateľstva. Jedna z obvinených osôb je aj lekár so špecializáciou v odbore psychiatria. Aktuálne v danej veci prebiehajú procesné úkony s obvinenými osobami.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Pavúk Cibula Slza Torino Máťaš a spol. kedy? To ozaj nemoze byt Sered uz konecne cistá? Vzdy tu musí ostat este to najposlednejsie smetie? A tým narázam aj na rómov ktorý tu s drogami obchodujú neustale doteraz! V Seredi ostal uz len dilersky odpad proste tá najposlednejsia odnoz

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články