Ako z odpadu vykúzliť umenie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ Juraja Fándlyho /  Upcykling využíva nepotrebný, zbytočný už použitý materiál, ktorý takto dostáva novú šancu na lepší život. K 18. marcu, na Svetový deň recyklácie sme z naplaveného dreva, plastových fliaš, nepotrebných kovových predmetov – klincov, skrutiek, matíc, plátu pílky, starého osvetlenia, porfixu, lastúr a ulít, špáradiel a polystyrénovej výplne balíkov vytvorili trojrozmerný veľký obraz plný podivných tvorov z podmorského sveta úctyhodných rozmerov. Z obyčajného priestoru budovy sa tak stal akoby kúsok podmorského akvária, za akým by sme museli vycestovať do niektorej prímorskej krajiny.

Za úžasnú inšpiráciu a za nádherný príklad, ako ukázať deťom, že dôležitejšie než množstvo drahého materiálu je fantázia a ochota tvoriť ako sa z ničoho dá vytvoriť nádherný skvost vďačíme p. učiteľke Puschenreiterovej. Za výtvarné prevedenie podkladu pre obraz a krásne fotografie patrí vďaka p. učiteľke Matuškovej a za technické rady a prevedenie p. učiteľke Petrášovejp. učiteľovi Ujlackému. Rovnako veľká vďaka patrí všetkým žiakom, ktorí akokoľvek prispeli k vytvoreniu tohto nádherného diela a hlavne šikovným žiakom 5. a 6. ročníkov, ktorí na tomto diele aktívne a s veľkou chuťou na hodinách techniky pracovali, hoci im  zmajstrovanie takejto krásy trvalo dlhší čas.

Mgr. B. Uhnáková

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články