Druhé výročie odchodu fotografa Jozefa Čambála sme si pripomenuli zriadením jeho expozície a prípravou fotokomory

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tento víkend bol dôležitý aj pre stretnutie štyroch priateľov žiaľ už nežijúceho známeho seredského fotografa  Jožka Čambála, ktorý nás opustil pred dvomi rokmi.

V Múzeu totality sme sa stretli nielen s cieľom pripomenúť si jeho pamiatku a dielo zanechané aj čitateľom SOL, ale aj z dôvodu trvalejšieho zanechania odkazu tohto fotografa.

Prezreli sme si fotografie, ktorých autorom je práve Jozef Čambál a doplnili sme náš  archív o ďalšie Jozefove fotografie, ktoré zosumarizoval Roman Hanák.

Miro sa pochválil aj objektívom na fotoaparát, ktorý mu Jožko Čambál venoval.

V Múzeu  má svoje stále miesto aj expozícia fotoaparátov, diplomov, preukazov a osobných vecí venovaných Jozefovym synom Lukášom.

Osobné veci po otcovi Lukáš nachádzal postupne a tak ich do múzea aj nosil. Dnes je v poličke múzea stála expozícia venovaná Jozefovi. Obsahuje skutočne veľa osobných vecí, ktoré si pamätajú všetci jeho priatelia.

Ďalšie preukazy Lukáš a materiály z predrevolučných rokov a roku 1989 priniesol na stretnutie.

  

S Mirom Miernym sme sa už dávnejšie rozhodli zriadiť fotokomoru s možnosťou ukážok výroby čiernobielej fotografie, no tento víkend sme sa na základe nášho návrhu dohodli na zriadení Školy čiernobielej fotografie, ktorá ponesie Jozefovo meno.

Fotokomora aj škola budú súčasťou Múzea totality.

O možnostiach ukážok výroby čiernobielej fotografie klasickým mokrým procesom budeme záujemcov  včas informovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články