Na cestách sa nám rozpili cyklisti. Alkohol za bicyklom malo 32 vodičov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   Za minulý týždeň zistili policajti v Trnavskom kraji celkom 47 vodičov a cyklistov pod vplyvom alkoholu.

Najviac, až 68 % bolo na cestách opitých cyklistov. Oproti týždňu pred tým sa ich počet zvýšil viac ako o polovicu. Negatívny nárast evidujeme najmä v okrese Dunajská Streda. Policajné hliadky počas bežného výkonu služby odhalili  15 cyklistov a v okrese Galanta malo pozitívnu dychovú skúšku na alkohol 8 vodičov. V policajnom okrese Trnava zistili alkohol za volantom bicykla 5 osobám a na Záhorí nafúkali dvaja.

 

Alkohol na bicykli a pokuta

  • Jazdiť na bicykli pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky je zakázané.
  • Výnimkou je jazda v obci alebo po cestičke pre cyklistov, ak množstvo alkoholu v organizme nepresiahne hodnotu 0,24 mg/l vydýchnutého vzduchu pri vyšetrení dychovou skúškou prístrojom alebo 0,5 gramu etanolu na kilogram hmotnosti vyšetrovanej osoby pri lekárskom vyšetrení zo vzorky krvi plynovou chromatografiou.
  • Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu v blokovom alebo rozkaznom konaní pokuta až do výšky 650 eur.

 

- Inzercia -

Všetkým želáme bezpečné prvé jarné kilometre.  Dávajte si na cestách pozor a jazdite s triezvou hlavou.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Uff dobre ze nas nikto nekontroluje! Keď dobíjam svoju mašinu tak občerstvím aj moje telo 🍼🍺

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články