Policajti obvinili mužov z mega podvodu. Štát obrali počas covidu o státisíce Eur

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
KR PZ Trnava |MM| Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ Trnava obvinil dvoch mužov z obzvlášť závažného zločinu subvenčného podvodu spolupáchateľstvom.

Obvinení sú podozriví z nezákonného čerpanie covidových dotácií. V roku 2020, minimálne od mája do novembra, mali počas núdzového stavu vylákať v rámci projektu „Prvá pomoc“ z viacerých pobočiek Úradu práce sociálnych vecí a rodín poskytnutie finančného príspevku. Pri podávaní žiadostí predstierali, že konajú v mene 43 spoločností a žiadali o poskytnutie dotácie na mzdy zamestnancov. V žiadostiach uvádzali fiktívne údaje o mzde a počtoch zamestnancov, založili bankové účty a postupne peniaze z dotácii vyberali. Obvinení mali takto obrať štátny rozpočet o viac ako 700 tisíc eur.

Počas policajnej akcie, ktorú vykonali policajní kriminalisti v utorok, zadržali na pohybe oboch mužov a vykonali prehliadky vozidla a dvoch rodinných domov v meste Dunajská Streda a obci Trstice. Pri úkonoch zaistili väčšie množstvo peňazí a ďalšie dôkazy, ktoré obe osoby priamo usvedčujú z páchania trestnej činnosti.

Obe osoby vo veku 28 a 33 rokov vyšetrovateľ zadržal, obvinil a zároveň predložil návrh, aby boli obvinení stíhaní väzobne. Do rozhodnutia súdu zostávajú muži v cele policajného zaistenia. V zmysle zákona im môže hroziť strata slobody na 10 až 15 rokov.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Tak rozmyslam, ako to ti ludia dokazali?

    Nepoznam nikoho, kto by od statu dostal kompenzaciu hodnu pozornosti. A kazdy pripad kde ide o vela penazi, je podvod.

    Ide o podvod tych kuzelnikov, ktori sa vydavali za konatelov spolocnosti, alebo o podvod tych, ktori taketo peniaze na neexistujuce firmy uvolnili?

  2. toľko administratívy a vyplňovania, vraj aby sa zamedzilo podvodom, a aj tak sa podarí!

  3. zaujimave. ja som dostal posratych 300 euro na zamestnenca a 3 krat som to bol podpisovat. preverovali ma a zaujimave im vyplatily take peniaze. ja by som trestal tym co to podpisaly. to za take poniaze nevedeli preverit.

  4. Vo zverejnenych dotaciach som videl nejaku manikuru, ktora mala dostat bez par Eur 200 000 Eur. To co musi byt na manikuru, ked sa jej tak zadarilo?

  5. V našom štáte sa deju veci! Na jednej strane sa mladým podvodníkom vyplácajú státisíce, na druhej strane, keď má niekto vyšší plat, ako si to oni nastavili, nedostanú rodinné prídavky na dieťa, hoci tvrdia, že je to pre dieťa. Alebo, keď má niekto len o pár centov vyšší dôchodok, nedostane tzv. trinásty dôchodok, hoci sa o dôchodku nedá hovoriť, skôr o „všimnom“. V niečom sú veľmi, až prehnane dôslední, na druhej strane rozhadzujú peniaze plným priehrštím. Ale kto tie peniaze vráti? Zaplatíme túto ich hlúposť všetci.

  6. Kde je posledný pavúk?? Ten tam má riadny bordel!!! Miliónové sumy do schránok hodil na obyčajné úradníčky!!! Je to sme spodina!!!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články