Starší žiaci si priviezli z Košíc tri víťazstvá

BA Čaňa – BK Lokomotíva Sereď 43:68 (8:22, 16:43, 25:57)

Vranovič 19 (TH 1/1) Majerník 18 (5/2, 10 doskokov), Vranka 13 (4/2), Zlocha 9 (1 trojka, 7 získaných lôpt), Kiss 4, Hrubý 4 (4/2), Mizerík 1 (2/1). Trestné hody družstvo 16/8, 2 trojky.

BA Čaňa – BK Lokomotíva Sereď 61:89 (13:27, 28:52, 44:81)

Vranovič 25 (TH 3/1, 2 trojky), Kiss 20 (5/4 trojky!!!), Majerník 12 (2/1, 10 doskokov), Vranka 10 (4/2), Zlocha 10 (2/2), Hrubý 8, Vlkovič 4. Trestné hody družstvo 11/6. Trojky družstvo 12/7!!!

Sobota 5.3. 2022

Zápas č. G84

RIM Basket Košice – BK Lokomotíva Sereď 59:70 (16:18, 29:29, 40:50)

Vranovič 21 (TH 2/2, 8/3 trojky, 10 doskokov), Majerník 20 (6/3, 1 trojka, 17 doskokov!!!), Zlocha 17 (2/0, 3 trojky), Vranka 6 (2/2), Kiss 3 (1 trojka, 10 získaných lôpt, 7 asistencii), Mizerík 3 (1 trojka). Trestné hody družstvo 12/7, 9 trojok.

V krátkom slede, po turnaji CEYBL v Pardubiciach, absolvovali naši aktuálni majstri Slovenska ďalšie tri prvoligové stretnutia – skupina GOLD, tentokrát v Košiciach. Oproti domácej prehre, so Žiarom nad Hronom, bolo po dvojtýždňovom spoločnom tréningovom procese jasne vidieť rozdiel v predvedenej hre. Keďže sme mali už konečne v tréningovom bloku na tréningu všetkých hráčov, ihneď sa to prejavilo v súhre základných činností. Chlapci zlepšili súčinnosť v herných kombináciách, ale najviac asi potešil návrat k rýchlemu basketbalu, založenému hlavne na kreativite a schopnostiach jednotlivých hráčov. Výbornou nátlakovou obranou sme získavali pomerne často lopty už na súperovej polovici ihriska a útoky sme zakončovali do 6 až 8 sekúnd. Ak sa súperovi podarilo dostať na našu obrannú polovicu ihriska, ovládli sme priestor aj pod košom a po rýchlych prihrávkach sme okamžite skórovali z rýchleho protiútoku.

Pochváliť treba celé družstvo za kolektívny prístup a nasadenie v herných činnostiach, či už individuálnych, alebo kolektívnych. Svoju dominanciu v tejto kategórii potvrdili na ihrisku reprezentanti v našich farbách Majerník, Vranovič (ročník 2007) a Kiss, Vranka, Zlocha (ročník 2008). Nebojácne zahrali tiež Cipo Vlkovič s Kubom Urbánkom. Stále viac očakávame od dvojice „John & John“ (Mizerík & Hrubý). Svoje prvé minúty v prvoligovom zápase si vyskúšal aj Šimon Jančich.

Už budúci víkend sa predstavíme na horúcich bratislavských palubovkách v zápasoch s B.S.C. (sobota 12.3. 2022 o 12:00 na Domkárskej ulici) a Interom (nedeľa 13.3.2022 o 10:00 v ŠH Trnávka, Vietnamská 21/A.).

Tréner: Jozef Ištok

Náročný víkend kadetov v úzkej rotácii s dvoma prehrami.

Sobota 5.3.2022

Zápas č. G69

BKM SPU Nitra – BK Lokomotíva Sereď 82:60 (23:17, 40:34, 61:49, 82:60)

Rumpík 24 (15 doskokov), Sárkány 12, Q. Truong 8 (2 trojky), Kapustík a Mičányi po 4 Truong H. a Jozek po 3 (po 1 trojke), Aboudi 2

Nedeľa 6.3.2022

Zápas č. G74

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď 83:53 (7:16, 40:26, 66:35, 83:53)

Rumpík 16, Sárkány 14, Aboudi 10 (1 trojka), Jozek 6, Vranovič 5, Q. Truong 2.

Po dvoch týždňoch nás čakali náročné zápasy v zaujímavej zostave. Zápasov sa nezúčastnili naše 15tky (Kiss, Vranovič, Majerník), ktoré si plnili povinnosti v dohrávkach svojej kategórie v Košiciach.

Náročný program mali za sebou aj Rumpík, Aboudi, Sárkány a Kapustík, ktorí v poslednom týždni odohrali 4 zápasy za Juniorov a „Miči“ sa pripojil do tréningu až v piatok pred zápasom, kvôli chorobe. V sobotu sme proti favoritovi z Nitry predviedli solídny výkon. Napriek osem člennej zostave sme hrali aktívne, rýchlo a dravo. Vychádzala nám naša prieniková hra založená na rýchlom pohybe lopty. To nám následne vytváralo aj dobré strelecké pozície za perimetrom. O vyrovnanom stretnutí svedčí aj stav z polovice tretej štvrtiny 45:45. Následne sa však prejavila kvalita súpera a naša úzka zostava, z ktorej nám na konci tretej štvrtiny vypadol zo zostavy Aboudi a následne aj Kapustík zo zdravotných dôvodov, plus Sárkány, ktorý sa vyfauloval a tak sme boli radi, že sme zápas vôbec dohrali.

Podobnú energiu som očakával aj v nasledujúcom zápase s omnoho rovnocennejším súperom zo Žiaru. Síce nás v zostave posilnil Vranovič, ani on nedokázal zastaviť katastrofu, ktorá sa odohrala počas prvého polčasu. Hrali sme ležérne, naivne a pomaly. V útoku sme nemali pohyb a ťah na kôš a v obrane zas žiadnu agresivitu. Môže to byť spôsobené mnohými faktormi, iste, hráči toho majú v poslednej dobe viac než dosť. Napriek všetkým okolnostiam, na palubovke musí ostať charakter družstva a to sa bohužiaľ nestalo. Aby toho nebolo málo, „Miči“ po údere do tváre ešte v prvom polčase mal podozrenie na zlomený nos, to sa našťastie v nemocnici nepotvrdilo, má ho ale prasknutý a posunutý. Zápas nedohral ani Kapustník, ktorý ako jediný držal vlajku nášho tímu a bojoval. Nemalo tak cenu púšťať do hry v druhom polčase ani Vranoviča, ktorý sa vracia späť po zranení a mal za sebou náročný program s U15. Druhý polčas sa teda už len dohrával.

Na tento výkon však treba veľmi rýchlo zabudnúť, pretože už v stredu nás čaká odveta na domácej palubovke, kde verím, že sa pobijeme o každú loptu.

Tréner: Patrik Sarna

Staršie žiačky na pôde Trnavy naznačili útočný potenciál a postúpili medzi 8 najlepších družstiev v súťaži!!!

BK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 61:86 (9:18, 31:37, 45:60).

Rychtáriková 14 (TH 2/2), Hrnčiariková 13 (3 trojky), Lopašovská 8 (2/2), Vaculčiaková 8 (2/0), Žigová 8 (5/2), Rybárová 7 (1 trojka), Lehocká 7 (7/3), Liptáková 6 (4/2), Lopez Zaťková 6 (2/2), Holbíková 4 (4/2), Tóthová 3 (4/3), Suchopová 2, Donayová, Kapošová, Ďurišová a Jančichová. Trestné hody družstvo 32/18, 4 trojky.

V nedeľu sme sa v dohrávanom stretnutí predstavili na horúcej pôde Trnavy. Do zápasu sme vstupovali s jasným úmyslom pretaviť našu aktivitu, energiu a snahu z tréningového procesu do zápasu. Zdobiť nás mal rýchly protiútok a aktívna hra na útočnej polovici. Snaha pri týchto aspektoch hry bola na dievčatách viditeľná a tým sa nám darilo skórovať z jednoduchých pozícii a postaviť sa veľakrát na čiaru trestného hodu. V druhom dejstve a do polovice tretej štvrtiny sme mali nedostatky v obranných činnostiach, konkrétne nízka agresivita, prehrávanie súbojov 1:1, obranné odstavovanie a fauly, ktorými sme dovolili súperkám strieľať zbytočné veľké množstvo trestných hodov. V priebehu tretej štvrtiny výkon nášho družstva naštartovala Hanka Rychtáriková, ktorá svojou aktivitou získala 3 lopty a v rýchlom slede sme skórovali 6 bodov. Svojou aktivitou vliala energiu aj ostatným spoluhráčkam a následne už sme jasne dominovali v zápase. Pochvalu za kolektívny výkon, o ktorom svedčí aj počet skórujúcich hráčok si zaslúžia všetky dievčatá. Postupne sa začína prejavovať kolektívna sila tohto družstva podporená individuálnym zlepšením každej hráčky a preto sa veľmi tešíme z historicky prvého postupu do nadstavbovej časti našej súťaže, v ktorej sa už budeme stretávať s tými najlepšími z východnej časti Slovenska a keď pridáme v obranných činnostiach, môžeme tieto družstvá minimálne potrápiť.

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Michaela Sedláčková

Spoločná súťaž junioriek, mladých žien a 1. ligy žien

MBK Stará Turá – BK Lokomotíva Sereď 74:50 (18:10, 39:26, 50:37).

Jakubčeková 17 (TH 8/5), Nagyová 16 (2/0, 2 trojky), Scherhauferová 7 (1 trojka), Zrayer 6 (2 trojky), Dudonová 2 (2/0), Svrbická 2. Trestné hody družstvo 12/5, 5 trojok.

V nedeľu sme vycestovali k súperovi do Starej Turej. Naša šestica hrajúcich vstúpila do zápasu celkom odhodlane a po úvodných minútach sme aj vďaka presným strelám vyhrávali 2:8. Nanešťastie sme svojim nie príliš dôrazným pôsobením na obrannej polovici dovolili súperovi veľké množstvo otvorených striel, ktoré samozrejme využil a otočil skóre vo svoj prospech. Domáce mali jasne navrch hlavne fyzicky čo sa postupne ukazovalo, že my sme sa museli na každý kôš nadrieť a minúť veľké množstvo energie, ktorá nám chýbala čoraz viac a viac. Treba ale povedať, že stav po treťom dejstve bol stále potešiteľný a rozdiel narástol až v záverečnej štvrtine. Klobúk dole pred babami, že sme to fyzicky ustáli, miestami súpera aj potrápili, ale povedzme si úprimne, že zopár vecí budeme musieť zmeniť. Šport je krásny v tom, že ti vráti presne to, čo mu dáš.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.