Literárny večer Ruženy Scherhauferovej v Mestskom múzeu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mária Diková, vedúca Mestského múzea v Seredi /  V Mestskom múzeu v Seredi sa uskutoční už po desiaty raz literárny večer spisovateľky Ruženy Scherhauferovej.  Uvedená bude do literárneho života autorkina kniha  V to leto som tancoval s motýľmi. Hosťom programu bude herečka, speváčka a moderátorka Petra Sabová.

Srdečne Vás pozývame spolu s autorkou večera na stretnutie s literárnym umením pri hudbe – Literárny večer Ruženy Scherhauferovej. Na podujatí bude uvedená jej nová kniha  „V to leto som tancoval s motýľmi“ a ako hosť v programe večera vystúpi herečka, speváčka a moderátorka Petra Sabová.

Ružena Scherhauferová sa narodila vo Svodove pri Želiezovciach. Pracovala v oblasti kultúry a školstva v Trnave a v Seredi učila na Základnej škole. V Seredi žije a tvorí. Je to už poradí jej jedenásta kniha, ktorá jej vo vydavateľstvách na Slovensku vyšla. Spoločenská téma, láska, rodina a vzťahy sú doménou autorky a farbisto ich interpretuje do svojich románov. Spisovateľka Ruženka porozpráva príbeh knihy „V to leto som tancoval s motýľmi“ a prezradí aj niečo o ďalšej pripravovanej  knihe z jej spisovateľskej dielne – Láska z Bagdadu.

Ako hudobného hosťa na toto podujatie pozvali organizátori do Mestského múzea v Seredi Petru Sabovú, ktorá je herečkou, speváčkou, šansoniérkou a moderátorkou. Vyrastala v Seredi a po skončení štúdia, hrá v divadle v Trnave, v Brne, vystupuje v muzikáloch, spieva svoje piesne a šansóny Edith Piaf na festivaloch po celom Slovensku. Vo svojich programoch sa venuje aj deťom a učí ich umeniu v literárno-dramatickom odbore v ZUŠ v Trnave.

Podujatie v Mestskom múzeu v Seredi sa uskutoční v piatok 25. februára 2022 o 17.00 a pre návštevníkov je prístupné v režime OP.

- Inzercia -

Budeme radi, keď nám svoju účasť potvrdíte telefonicky na č. 0 950 894 373 alebo e-mailom muzeum@sered.sk, kvôli kapacite priestorov a k vyhotoveniu zoznamu účastníkov. Ďakujeme!

 

– – –

 

Usporiadateľ:  Mestské múzeum v Seredi a spisovateľka Ružena Scherhauferová

Názov podujatia: Literárny večer Ruženy Scherhauferovej  (10 roč.)

Miesto konania: Mestské múzeum v Seredi, Ul. M. R. Štefánika 8

Dátum a čas konania: 25. februára 2022 o 17.00 h

Hostia: Mgr. Ružena Scherhauferová – spisovateľka, moderátorka

a Mgr. art. Petra Sabová – herečka, speváčka a moderátorka

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články