Silný vietor lámal stromy, kemping je bez dodávky elektriny

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Na Slovensko opäť dorazil mimoriadne silný vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na niektorých miestach výstrahu až III. stupňa. Rýchlosť vetra na západe Slovenska dosahoval priemernú rýchlosť viac ako 60 km/h a v nárazoch až 105 km/h. Takáto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Silu vetra pocítila aj Sereď. Nárazový vietor lámal suché konáre stromov pri ceste do kempingu. Jeden zo spadnutých stromov strhol elektrické vedenie a tak táto časť mesta zostane nejaký čas bez elektrickej energie.

K takmer vyvráteniu smreku veľkých rozmerov došlo aj na Športovej ulici. Aby sa predišlo ohrozeniu života a majetku, privolaní hasiči za použita výškovej techniky strom opatrne spílili. Silnejší vietor meteorológovia predpovedajú pre okres Galanta aj na sobotu 19.2.2022 od 02:00 do 15:00 hodiny. Bude však miernejší ako dnes. Miestami sa očakáva výskyt vetra s priemernou rýchlosťou nad 12 m/s (45 km/h), ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h). Na tento deň je vydaná výstraha I. stupňa. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články