Na Slovensko sa ženie víchrica Nadia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Už zo soboty na nedeľu môžeme aj ja našom území očakávať víchricu s menom Nadia, ktorá má napáchať najničivejšie materiálne škody. Najhoršia situácia sa očakáva v nedeľu popoludní, kedy má byť vietor najsilnejší.

K najpostihnutejším regiónom bude patriť západ a sever Slovenska. Na severe má okrem vetra aj snežiť, kedy budú hroziť aj snehové fujavice.

Na horách sa očakáva najsilnejší vietor, nárazy budú dosahovať rýchlosť až 120 km/h, no v oblasti Tatier až okolo 160 km/h. Očakávajú sa vyvrátené stromy, polámané konáre a prerušenia dodávok elektrickej energie.

Nárazy vetra by sa mali pohybovať od 80 až do 100 km/h, čo bude spôsobovať škody.

Za posledné mesiace má byť víchrica Nadia na Slovensku najsilnejšou.

- Inzercia -

Na vine bude silný tlakový gradient medzi tlakovou výšou, ktorá sa nad Európu tlačí z Atlantiku a tlakovou nížou, ktorej stred sa bude presúvať zo Škandinávie nad Pobaltie. Rozdiel v tlaku medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi bude až 60 hPa.

V oblasti okresu Galanta vydalo SHMÚ II. stupeň meteorologickej výstrahy.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články