Vlajky z čias ČSSR, Leninove spisy, odznaky, podnikové losy a staré mince

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Symbolicky som už niekoľkokrát napísal aj povedal, že Múzeum totality „stráži“ busta V.I.Lenina v životnej veľkosti. V spodných policiach 3 metre dlhej knižnice sa nachádzajú všetky Leninove spisy viazané v plátne. Majú snáď pol storočie a ja som ich za 300 Kčs hneď po Nežnej revolúcii kúpil z TOS Galanta. Dovtedy boli v kancelárii riaditeľa závodu v Galante. Pomerne starostlivo som ich odkladal až do ich vystavenia v Múzeu totality.

Tento týždeň nás telefonicky oslovil čitateľ SOL Rudo zo Serede s tým, že má záujem do Múzea totality venovať niekoľko Leninovych spisov, Jedného Stalina aniekoľko ďalších vecí, ktoré majú pôvod v socializme.

 

Prišiel osobne a potešil. Samozrejme, že si prezrel aj ďalšie exponáty vystavené v múzeu.

- Inzercia -

Rudovi srdečne ďakujeme za jeho vklad do Múzea totality.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Vážim si vás za to múzeum aj za pravdu čo tu píšete.Včera sme pozerali o holokauste a muselo to byť strašné útrpenie.Treba si to pripomínať stále.Je tu napísané o tom že boli aryzátori aj v Seredi kde to nájdeme?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články