Vyčistenie zberného dvora od stavebného a dreveného odpadu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pred niekoľkými dňami bol vyčistený areál zberného dvora v Seredi od drobného stavebného odpadu z domácností, od stavebného odpadu z údržby komunikácií v meste a od dreveného odpadu. Čistenie zberného dvora vývozom odpadu sa vykonáva v pravidelných intervaloch.

Stavebný odpad

Likvidáciu skládky v celkovom množstve cca 1 450 ton na základe verejného obstarávania vykonala firma Hrachostav s.r.o. Šintava. Podľa zmluvy poskytovateľ vo finančnom objeme 25 392 eur vykonal pre mesto tri čiastkové služby:

– naloženie stavebného odpadu

– odvoz stavebného odpadu na miesto zhodnotenia resp. zneškodnenia stavebného odpadu

– vykládku a zhodnotenie resp. zneškodnenie stavebného odpadu

Drevený odpad

- Inzercia -

Zo zberného dvora bol okrem stavebného odpadu zlikvidovaný aj drevený. Drvenie, odvoz a jeho zhodnotenie v objeme 172 ton vykonala firma Erik Péli z obce Štitáre. Táto služba bola vyčíslená na 3 600 eur.

Bližšie informácie o zbernom dvore

Základné druhy odoberaných odpadov, ktoré môžu občania odovzdať na zbernom dvore sú nasledovné : obaly a neobalové výrobky z papiera, plastov, skla, kovu, tetrapaky, jedlé oleje a tuky z domácností, objemný odpad., odpadové oleje s obsahom nebezpečných látok, odpady s obsahom nebezpečných látok, textil a šatstvo, elektroodpady, odpady zo žiariviek, opotrebované batérie a akumulátory. Všetky tieto odpady môžete odovzdať zdarma, okrem drobného stavebného odpadu, ktorý sa odovzdáva za poplatok 0,03 €/kg čo je 30 eur za tonu. Odpad musí pochádzať z činnosti fyzickej osoby nie podnikateľa a ťáťo osoba musí mať v Seredi trvalý alebo prechodný pobyt. Odovzdať sa nesmú pneumatiky ale ani napríklad lieky či zdravotnícky materiál.

Prevádzkové hodiny

PONDELOK :ZATVORENÉ
UTOROK: od 7:00 do 15:30 – obedňajšia prestávka 12:00-12:30
STREDA: od 7:00 do 15:30 – obedňajšia prestávka 12:00-12:30
ŠTVRTOK :od 7:00 do 15:30 – obedňajšia prestávka 12:00-12:30
PIATOK: od 7:00 do 16:00 – obedňajšia prestávka 12:00-12:30
SOBOTA: od 7:00 do 12:00 – obedňajšia prestávka 12:00-12:30
NEDEĽA: ZATVORENÉ

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články