Tento týždeň v Parlamente: Deň spomienky na holokaust, voľba predsedov výborov a zahraničné zasahovanie v EÚ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Spravodajstvo Európskeho parlamentu |MM|  Tento týždeň si Parlament pripomenie pamiatku obetí holokaustu, zvolí predsedov parlamentných výborov a navrhne opatrenia proti zahraničným zásahom v EÚ.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Počas mimoriadnej plenárnej schôdze vo štvrtok si poslanci uctia pamiatku obetí holokaustu. Toto podujatie je organizované ako spomienka na 77. výročie oslobodenia koncentračného tábora v Osvienčime. Predsedníčka Parlamentu Metsola otvorí podujatie a Margot Friedlander, ktorá prežila holokaust a dožíva sa 100 rokov, vystúpi s prejavom pred poslancami.

Aktivity vo výboroch

Po zvolení predsedníčky, podpredsedov a kvestorov Parlamentu, si poslanci zvolia predsedov a podpredsedov výborov, ktorí budú koordinovať prácu vo výboroch počas nasledovného dva a pol roka.

Všetci poslanci sú členmi niektorého z parlamentných výborov, každý výbor sleduje určité tematické zameranie. Poslanci vo výboroch pracujú na legislatívnych návrhoch, zúčastňujú sa rokovaní s ministrami EÚ pri finalizácii legislatívy, pripravujú iniciatívne správy, organizujú vypočutia a dohliadajú na prácu ostatných európskych inštitúcií.

V Parlamente okrem stálych výborov existujú aj osobitné výbory, ktoré sú ustanovené na obmedzený čas. V utorok, po 18 mesiacoch vyhodnocovania hrozieb pre demokratické procesy v EÚ a hľadania možných riešení, prijme Osobitný výbor pre zahraničné zasahovanie do všetkých demokratických procesov v Európskej únii vrátane dezinformácií svoje odporúčania s cieľom posilnenia odolnosti únie.

Plány obnovy jednotlivých krajín budú na programe Výboru pre hospodárske a menové záležitosti a Výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Zasadnutí výborov sa zúčastnia aj komisári Domrovskis, Gentiloni a Schmit, aby diskutovali o koordinácii a monitorovaní ekonomických politík a politiky zamestnanosti spolu s poslancami.

Delegácia poslancov z Výboru pre zahraničné veci a Podvýboru pre bezpečnosť a obranu vycestuje v nedeľu na Ukrajinu s cieľom získať informácie o prebiehajúcej bezpečnostnej kríze. Parlament v decembri 2021 odsúdil posilňovanie prítomnosti ruských vojsk a vyzýva k uplatneniu sankcií.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -