Nešťastné piatky na našich cestách. Najviac nehôd bolo práve vtedy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala za rok 2021 celkovo 1404 dopravných nehôd, čo je o 177 viac ako v roku 2020. Najčastejšie došlo k zrážkam na konci pracovného týždňa, kedy zomrela na cestách aj takmer polovica (10) zo všetkých obetí dopravných nehôd.

Viac ako štvrtina nehôd (371) sa stala v okrese Trnava. Naopak najmenej (104) sa ich stalo v okrese Skalica.

NA CESTÁCH ZAHYNULO 26 OSÔB

Na cestách podľahlo svojim zraneniam 26 (-12) osôb, z ktorých boli 2 chodci a 2 cyklisti. Príčinou tragických nehôd bola najčastejšie neprimeraná rýchlosť, porušenie povinností vodiča a nesprávne predchádzanie. Smrteľnú nehodu zavinili aj 5 vodiči pod vplyvom alkoholu.

Ťažké zranenia utrpelo 79 (+16) osôb a ľahko sa pri nehodách zranilo 607 (+83) osôb.

158 NEHÔD S ÚČASŤOU CHODCA ALEBO CYKLISTU

65 dopravných nehôd bolo za účasti chodca, z ktorých 13 boli deti. 20 zrážok zavinili samotní chodci.
Polícia eviduje 93 nehôd v súvislosti s cyklistami a kolobežkármi, čo je o 27 viac ako minulý rok. Dve tretiny z nich zavinili práve cyklisti.

ALKOHOL ASISTOVAL PRI 181 ZRÁŽKACH

Až 181 dopravných nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Takmer polovica podgurážených vodičov havarovala v okresoch Trnava a Dunajská Streda.
Prejazdy cez železničné priecestia nevyšli 15 vodičom. Dve zrážky s vlakom mali žiaľ tragický koniec.

Jazdite opatrne a ohľaduplne! Chodci a cyklisti, nepodceňujte význam reflexných prvkov!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -