Cudzinci v podvozku, s falošnými pečiatkami v pase aj s asistenciou prevádzačov za tisíce Eur

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Hraničná a cudzinecká polícia riešila prípad migranta v podvozku kamiónu, falošné pečiatky v pase za stovky eur, aj migráciu za pomoci prevádzačov za tisíce eur.

 

CUDZINEC V PODVOZKU

V prvom prípade operačný dôstojník v Žiline prijal oznámenie, že sú nelegálni migranti pri čerpacej stanici neďaleko Príboviec pod návesom kamiónu idúceho smerom na Martin. Na miesto okamžite dorazila hliadka žilinskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Policajti zistili, že nad nápravami návesu sa nachádza na nosníku muž. Začali s ním komunikovať v anglickom jazyku a vyzvali ho aby kryt opustil. Uviedol, že je z Maroka, no podvozok opustiť odmietol. Nakoniec sa ho z úkrytu podarilo dostať a kolegovia ho odovzdali mobilnej jednotke Policajného zboru z Banskej Bystrice.

 

Cudzinec nemal žiadny cestovný doklad, ani povolenie, ktoré by ho oprávňovalo zdržiavať sa na území Slovenskej republiky. Keďže požiadal o azyl na Slovensku, konanie o vyhostení bolo do času rozhodnutia o azyle prerušené a momentálne sa nachádza na oddelenie azylu, kým nebude konanie o azyle ukončené.

 

FALOŠNÉ PEČIATKY V PASE

V druhom prípade prišiel na oddelenie cudzineckej polície v Nových Zámkoch Ukrajinec so žiadosťou o prechodný pobyt na účel podnikania. Policajt na oddelení štandardne preveroval oprávnenosť jeho pobytu.

 

Keď skúmal pravosť predloženého pasu, všimol si v ňom falošné prechodové pečiatky Rakúska. Za tie žiadateľ zaplatil 400,- Eur. Policajt preto prípad odovzdal poverenému príslušníkovi mobilnej jednotky Policajného zboru Bratislava na trestné stíhanie. Dôvodom je podozrenie z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

 

PREVÁDZAČOM ZAPLATILI TISÍCE EUR

Tretí prípad riešili policajti na oddelení cudzineckej polície v Nových Zámkoch. Predviedli dvoch Sýrčanov, ktorých kontrolovala hliadka obvodného oddelenia Policajného zboru Štúrovo. Hliadke nevedeli predložiť žiaden doklad totožnosti, ani doklady potvrdzujúce oprávnenosť pobytu na území Slovenskej republiky.

 

Zistili sme, že zo Sýrie na Slovensko cestovali taxíkmi aj pešo cez Turecko, Grécko, Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko. Mali namierené do Rakúska a Nemecka. Cestovali za pomoci prevádzačov a za celú cestu zaplatil spolu 5200,- Eur vrátane taxíkov.

 

Obaja boli vyhostení so zákazom vstupu na Slovensko, aj na územie všetkých členských štátov po dobu troch rokov. Za účelom vyhostenia boli zaistení a umiestnení v útvare policajného zaistenia pre cudzincov.

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -