Materská škola úspešná v projekte na zamestnanie pomocných vychovávateľov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Minulý rok v decembri vyhlásilo ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky výzvu pod názvom „Pomocný vychovávateľ v materskej škole“.

Cieľom výzvy je podpora materských škôl prostredníctvom zamestnania pomocného vychovávateľa ako nepedagogického zamestnanca na pomoc pri poskytovaní povinného predškolského vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Na výzvu zareagovalo 360 materských škôl, medzi nimi aj materská škola na Komenského ulici v Seredi. Z uvedeného počtu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rokoch 2022 a 2023 vybralo 283 materských škôl, ktoré podporí finančnými prostriedkami na zamestnanie 340 vychovávateľov. Celkom bude prerozdelených 5 068 415, – €.

Pomocný vychovávateľ bude pôsobiť v materských školách ako nepedagogický zamestnanec. Jeho úlohou bude pomáhať pri adaptácii detí do kolektívu, udržiavaní ich pozornosti ale aj pri obliekaní a vyzliekaní detí, osobnej hygiene, stravovaní či odpočinku.

Materská škola na Komenského ulici s elokovanými pracoviskami bola vo výzve úspešná a od marca 2022 do decembra 2023 vďaka projektu vytvoria až štyri pracovné miesta pre nepedagogických zamestnancov, ktorí budú v čase od 7:00 do 14:00 hod. pomáhať pri poskytovaní povinného predprimárneho vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením, poruchami učenia, sústredenia, hyperaktivitou, poruchami komunikácie alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia. V súčasnosti už materská škola hľadá na tieto pozície zamestnancov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -