Družstvo žiakov U14 na turnaji CEYBL (Central Europe Youth Basketball Leagu) v Poľsku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Turnaj U14 CEYBL (Central Europe Youth Basketball Leagu) – Wroclaw, Poľsko

Piatok 21.1.2022

WKK Wroclaw – BK Lokomotíva Sereď 74:38 (20:4, 32:16, 53:26)

Kiss 11 (TH 4/1), Vranka 7 (5/1), Zlocha 7 (2/2, 1 trojka), Koza 5 (1/1), Kubovič 4, Jursa 2, Écsi 2, Hatnančík 0 (2/0). Trestné hody družstvo 14/5, 1 trojka.

Zápas: https://www.youtube.com/watch?v=WqdT9f_4-CA

- Inzercia -

Press Conference: https://www.youtube.com/watch?v=mFflF9PmnYI

Po strastiplnej, deväťhodinovej ceste, nastúpil naše mladé nádeje na prvý zápas turnaja proti domácemu družstvu, prakticky rovno z autobusu na palubovku, čo sa samozrejme hneď odzrkadlilo na hre a aj samotnom výsledku zápasu. Súperovi treba pogratulovať za bojovný výkon a pre naše družstvo to bola po dvojmesačnej pauze spôsobenej pandemickými opatreniami „len rozcvička“. (Od 23.11.2021 sme absolvovali iba 3 tréningy na rozdiel od zvyšku celej Európy). Pozitívom bolo, že do zápasu zasiahli všetci naši hráči.

BK Lokomotíva Sereď – MKS Pruszków  46:64 (12:24 24:43 34:56)

Jursa 10, Vranka 8 (TH 4/0), Zlocha 8 (2 trojky), Koza 7 (4/3), Kiss 6, Urbánek 3 (2/1), Harčár 2, Écsi 2. Trestné hody družstvo 14/5, 1 trojka.

Zápas: https://www.youtube.com/watch?v=dQcijva5ees

Press Conference: https://www.youtube.com/watch?v=43Br_A5nhf8

V druhom zápase už naši „rozcvičení“ hráči nastúpili proti celkovému víťazovi turnaja, odhodlaní ukázať svoje basketbalové kvality. Napriek výškovému rozdielu v náš neprospech sme podali kvalitný výkon, kde treba pochváliť všetkých aktérov zápasu. Výsledok odzrkadľuje dianie na ihrisku, aj keď by sme sa radi s týmto súperom stretli počas sezóny v ktorej by nám bolo umožnené absolvovať normálny tréningový proces a riadnu prípravu na turnaj.

Sobota 22. 01. 2022

BK VIVIDBOOKS Pardubice – BK Lokomotíva Sereď 59:54 (16:23 32:29 43:40)

Kiss 13 (1 trojka), Koza 11 (1 trojka), Zlocha 8 (8/1, 1 trojka), Harčár 5 (1 trojka), Karell 5 (2/1), Jursa 5 (1/1), Kubovič 4 (1/0), Vranka 3 (2/1). Trestné hody družstvo 14/4, 4 trojky.

Zápas: https://www.youtube.com/watch?v=Jm0gZBTU__s

Press Conference: https://www.youtube.com/watch?v=1lp9sJ248D8

V najkrajšom našom stretnutí, po basketbalovej stránke, sme odohrali kvalitný zápas kde sme sa síce nevedeli vysporiadať s výbornou individuálnou, nátlakovou obranou súpera, ale na druhej strane zvýšenou bojovnosťou a nasadením sme dokázali eliminovať chýbajúci tréningový proces z posledných troch mesiacov. Súper hral najkrajší basketbal spomedzi všetkých družstiev na turnaji a nebyť zranenia nášho dominantného hráča Adama Vranku a cieleného zapojenia všetkých našich hráčov do zápasu, namiesto užšej rotácie, mohli sme pomýšľať aj na možné prekvapenie turnaja.

SKM Zastal Zielona Góra – BK Lokomotíva Sereď 65:66 (15:17 35:32 49:49)

Kiss 20 (TH 8/4), Zlocha 18 (2/1, 1 trojka), Jursa 10 (2/0), Koza 8, Kubovič 6 (1/0), Urbánek 2, Harčár 1 (2/1), Hatnančík 1 (2/1).Trestné hody družstvo 17/7, 1 trojka.

Zápas: https://www.youtube.com/watch?v=AXD1aRj2xeg

Press Conference: https://www.youtube.com/watch?v=mBioJIMxVHQ

Štvrtý zápas preveril každého jedného hráča nášho družstva po mentálnej aj fyzickej stránke. Klobúk dole pred výkonom Tomáša Kissa, Matúša Zlochu, Lukyho Kuboviča a v záverečných dvoch minútach aj Jožka Jursu, ktorí dali do hry úplne všetko. Dobrým výkonom sa prezentoval aj Matej Harčár a Maťo Koza, ktorých dopĺňali bojovne hrajúci Aďo Écsi, Jakub Urbánek, Tomáš Hatnančík a Jakub Karell. Tým, že naše družstvo vložilo do hry srdce a v korektne vedenom zápase sa v závere na našu stranu pridalo aj trošku šťastia, víťazstvo o bod sme si plne zaslúžili. O tom koľko síl a energie nás stál štvrtý zápas v krátkom slede svedčí fakt, že chlapci sa nedokázali bezprostredne po zápase tešiť z víťazstva a väčšina z nich si ľahla na palubovku s pocitom šťastia, ale zároveň totálne vyčerpaní. Obrovská vďaka patrí každému jednému z nich za to, že našli v sebe vnútornú silu, nevzdávali sa napriek veľkej únave a posunuli tak svoj prah bolesti a odolnosti zase o niečo ďalej.

Nedeľa 23. 01. 2022

BK Lokomotíva Sereď – MKS Pruszków 2009 72:40 (21:6 35:18 55:28)

Koza 17 (TH 2/0, 1 trojka), Zlocha 13 (3/1), Kiss 12 (7/4), Harčár 10 (1/0), Urbánek 6, Jursa 5 (2/1), Vranka 4 (2/0), Kubovič 3 (2/1), Écsi 2 (2/0). Trestné hody družstvo 21/7, 1 trojka.

Zápas: https://www.youtube.com/watch?v=mFwTSOR4mFc

Press Conference: https://www.youtube.com/watch?v=D5OnwirxnFY

V ostatnom zápase sme sa napriek únave lepšie rozcvičili ako naši oponenti a úvodnou šnúrou 21:0 sme prakticky rozhodli o víťazovi stretnutia. Vďaka širšej rotácií sme dali súperovi možnosť hrať niektoré úseky hry úplne vyrovnané, ale oveľa viac ako samotný výsledok nás tešilo to, že vo veľkej miere boli do hry zapojení všetci hráči. Vďaka vyššej basketbalovej kvalite sme potvrdili úlohu favorita. Síce totálne unavení ale s pocitom šťastia, že sme konečne mohli stráviť svoj čas v telocvični a s basketbalom, cestujeme domov plní nádeje a nových výziev.

Konečné poradie:

  1. MKS Pruszków
  2. WKK Wroclaw
  3. BK VIVIDBOOKS Pardubice
  4. BK Lokomotíva Sereď
  5. SKM Zastal Zielona Góra
  6. MKS Pruszków 2009

 

Medzi najlepších hráčov tohto turnaja bol právom vybraný Tomáš Kiss, ktorý si za predvedený výkon toto ocenenie jednoznačne zaslúžil.

Celému družstvu vytrovenému z našich dvoch spriaznených klubov BK Lokomotíva Sereď a MBK Slávia Trnava chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu nášho mesta a regiónu.

Tréner: Jozef Ištok

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články