Štatistický úrad zverejnil ďalšie dáta zo SODB 2021, prvé údaje o národnosti či vierovyznaní obyvateľstva

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ŠÚ SR aktuálne zverejňuje druhú sadu údajov zo Sčítania obyvateľov domov a bytov 2021 – rozšírené údaje o počtoch obyvateľov až na úroveň jednotlivých obcí, údaje o veľkostných skupinách obcí, o náboženskom vyznaní, národnosti, ďalšej národnosti a materinskom jazyku.

V Slovenskej republike máme 2 890 obcí, a k 1. januáru 2021 v nich žilo 5 449  270  obyvateľov. Z hľadiska veľkostných skupín obcí najviac, až 1 463 obcí (51 %), patrí do  dvoch veľkostných skupín,  a to do skupiny od 200 do 499 obyvateľov alebo  do skupiny od 500 do 999 obyvateľov.

Súčasne až 55,8 % obyvateľov SR (3,04 milióna) uviedlo rímskokatolícke náboženské vyznanie. Z hľadiska početnosti potom nasleduje evanjelické vyznanie s 5,3 % (287-tisíc) a gréckokatolícke  vyznanie so 4 % (218-tisíc).

Druhou najpočetnejšou skupinou sú obyvatelia bez náboženského vyznania. Takmer 1,3 milióna obyvateľov ( 23,8 %osôb) uviedlo, že je bez náboženského vyznania.

Z celkového počtu trvalo bývajúcich si maďarskú národnosť uviedlo 7,75 % obyvateľov (422,1 tisíca osôb), rómsku 1,23 % (67,2 tisíca osôb), rusínsku 0,44 %,  t. j. 23,7 tisíca, ukrajinskú 0,17 % , t. j. 9,4 tisíca a českú 0,53 % (t. j. 29-tisíc osôb).

Údaje v podobe tabuliek, grafov a kartogramov, ako aj aktuálne údaje sú zverejnené na www.scitanie.sk

 

zdroj: Štatistický úrad SR

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. 67 000 romov v krajine, ale každá v televíznych novinách na markíze ma 10 deti,. To mi nejako nesedí.
    Ja by som odhadol že je ich tak pól milióna.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -