Na vrchu Borsó zastal čas

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Jaro Naď – minister obrany SR |MM|   Na vrchu Borsó skutočne zastal čas, bolesť a smútok sa tu drží už 16 rokov. Rovnako tak aj prázdne miesta po skvelých kolegoch, priateľoch a milovaných príbuzných, ktorí na tomto mieste prišli o život.

Zahynuli počas návratu domov z plnenia úloh v prospech mieru a pokoja vo svete – zahynuli v službe vlasti. Preto ostanú navždy zapísaní nielen v pamäti svojich blízkych ale aj v pamäti našej vlasti, moderného samostatného Slovenska.

Bolo mi cťou osobne vzdať úctu obetiam tejto najväčšej leteckej tragédie v našej histórii priamo na vrchu Borsó pri 42 dubových stĺpoch, ktoré symbolizujú každý jeden život, ktorý pri tejto tragédii vyhasol.

Česť ich pamiatke a úprimnú sústrasť všetkým blízkym z radov civilnej, ale aj vojenskej rodiny.

Pamiatku obetí pripomína aj pamätník v obci Hejce. Obyvateľom a vedeniu obce patrí moje srdečné poďakovanie za starostlivosť, ktorú venujú tomuto pietnemu miestu.

 

zdroj: Fb

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. ČEST ICH PAMIATKE🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹🕯️🌹

  2. Pravdu o príčinách havárie sa nikdy nedozvieme. Prežil iba Martin Farkaš a ten je zaviazaný mlčanlivosťou.

  3. Možno, že ani nevie či a aké pokyny dostal pilot, alebo či to bolo jeho vlastné rozhodnutie.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -