Ocenenie pre riaditeľa múzea holokaustu Martina Korčoka

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok získal v roku 2021 niekoľko ocenení. Medzi najvýznamnejšie patrí Cena Slobody Antona Srholca či symbolický kľúč z Nežnej revolúcie.

Najnovšie verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová udelila Martinovi Korčokovi ocenenie za prínos v oblasti ochrany základných práv a slobôd. Udialo sa tak pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv.

„Vyjadrujem Vám svoju vďaku za aktivity v oblasti vzdelávania o holokauste, ako aj za boj proti antisemitizmu a xenofóbii. Osobitne v tejto súvislosti vyzdvihujem Vašu prácu ako riaditeľa Múzea holokaustu v Seredi, v ktorom verejne prístupnou formou vzdelávania a šírenia osvety bojujete proti nenávistným prejavom na Slovensku. Verím, že práve takýmto zvyšovania povedomia o holokauste môžeme predchádzať podobným chybám v budúcnosti. Cením si aj Váš odborný prínos do diskusie o skúsenostiach ľudí, ktorí prežili holokaust na Slovensku. Pozitívne vnímam Vaše publikácie či prednášky, ktorými prechovávate výpovede perzekvovaných a zabezpečujete tak poučenie pre budúce generácie z tohto temného obdobia našej histórie.“ napísala v poďakovaní verejná ochrankyňa práv Patakyová.

Ocenenie je cťou a záväzkom aj pre celé múzeum, ktorého poslaním je spomienka na obete holokaustu a boj proti antisemitizmu, rasizmu a xenofóbii , hlavne formou vzdelávania. „Ocenenie predstavuje pre mňa jedno z najväčších ocenení, ktoré som za svoju prácu dostal,“ vyjadril sa riaditeľ múzea M.Korčok.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -