Minimálne na Trnavskej a Poľnej ulici výpadok dodávky elektrickej energie trvá už asi tri hodiny

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď /  Je prirodzené, že nie celý deň človek trávi doma. Rôzne vybavovačky a obchodné rokovania sa veľakrát odohrávajú mimo dom a tak nehnuteľnosť má človek pod kontrolou len cez online kamery prípadné iné bezpečnostné zariadenia.

Prepnutie týchto bezpečnostných zariadení na záložné zdroje spravidla znamená problém, väčšinou s dodávkou elektriny. Keďže na ulici a v časti mesta sa nachádzajú desiatky rodinných domov, dá sa očakávať, že ďalší rovnakým problémom postihnutí ľudia výpadok elektrickej energie hlásia jej dodávateľovi.

E-mail do redakcie dnes popoludní:

„Dobry den
Hlasime vypadok elektriny na Polnej ul.(asi v dosledku ailenho vetra)“.

Necelú trištvrte hodinu po spozorovaní problému v mobilnom telefóne sme sa po návrate domov presvedčili o výpadku dodávky elektrickej energie aj osobne. Prirodzene sme kontaktovali dodávateľa a výpadok sme overili aj u niektorých zo susedov. Čo nás však prekvapilo, pri nahlasovaní poruchy dodávateľovi sme boli prvá domácnosť možno z viac ako stovky, ktoré majú rovnaký problém.

Autorovi v úvode citovaného e-mailu by sme týmto odkázali, že za informáciu ďakujeme, no pre odstránenie poruchy je nevyhnutné bezodkladne kontaktovať v prvom rade dodávateľa a až následne noviny, prípadne známych prostredníctvom sociálnych sietí.

Vážime si dôveru zo strany občanov volajúcich v rôznych problémoch a nedôverujúcich polícii, úradom a podobne, no problémy ako výpadok elektrickej energie, či únik plynu alebo vody skutočne riešia kompetentní – médiá o ňom len informujú.

V súčasnej dobe vzhľadom na mimoriadne silný vietor dodávatelia elektrickej energie majú servisných technikov maximálne vyťažených a tak sú technici vysielaní na poruchy podľa času ich nahlásenia. Spozdenie v dĺžke trištvrte hodiny až hodiny tak môže spôsobiť, že dodávka elektriny nebude obnovená skôr ako vo večerných hodinách. Hovoriť o problémoch, ktoré takýto dlhý výpadok v modernej dobe spôsobí (výpadok plynového kotla, komplikácie s otváraním brán, problémy s varením, či len prihriatím jedla v mikrovlnke a pod.) je asi zbytočné. Všetci to poznáme. Preto je mimoriadne dôležité akúkoľvek poruchu nahlásiť okamžite, bezodkladne a to tam, odkiaľ je možné očakávať nápravu.

Od nášho nahlásenia výpadku uplynuli cca niečo viac ako 2 hodiny. Dodávka elektrickej energie  v oblasti Trnavskej a Poľnej ulice obnovená zatiaľ nie je.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Je neuveriteľné s čím ľudia kontaktujú SOL. Bežne sa tu oznamuje trestná činnosť, na niektoré perly ducha si ani nespomeniem, možno najbližšie sa niekto bude chcieť rozviesť, ale ani výpadok elektriny nie je zlý.

 2. Aj si cital clanok?
  ,,Vážime si dôveru zo strany občanov volajúcich v rôznych problémoch a nedôverujúcich polícii, úradom a podobne, no problémy ako výpadok elektrickej energie, či únik plynu alebo vody skutočne riešia kompetentní – médiá o ňom len informujú.,,

 3. Áno, čítal. Ak nemáš problém s pochopením písaného textu, tak by si mal mať jasno, že to nezazlievam SOL, naopak, je dobré, že zdôraznili kto skutočne rieši problémy. Ja som sa pozastavil nad ľudskou hlúposťou a moja kritika smerovala na tých, ktorí také blbosti píšu na SOL. Pochopil alebo to napíšem inak?

 4. Vznikne bioplyn a ten sa da premenit na bioplynke na el. prud….
  Myslite si, ze kazda domacnost ma k dispozicii dieselagregat? predstava je to pekna a urcite by to prijal kazdy. Ale nie lacna ani na obstaravaciu cenu ani na palivo.

 5. Nie je problem agregat doma mat. To ale nie je vsetko. Ten je potrebne pravidelne udrziavat.

  A drobnost – agregat musi byt so stabilizovanym vystupom a na dome je potrebne mat instalaciu riesenu tak, aby sa dala odpojit od siete a napojit na agregat. A to uz jednoduche fakt nie je.

 6. Chlapi, ten agregát, to bolo podľa mňa mienené skôr ironicky, a to z toho hľadiska, že – máš elektrické auto a použiješ naftový spaľovací motor na jeho dobitie…. 😂

 7. Ja som skôr myslel že podložím kolesá na biku do luftu zapnem dynamo natiahnem káble a budem šlapat/dobíjat

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články