Akcia MEDÚZA – Nelegálny dovoz odpadu z Talianska a Poľska

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR  |MM|  Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície prezídia policajného zboru vyšetruje dovozov odpadu z Talianska a Poľska na Slovensko. Trestné konanie súvisí s deviatimi prípadmi protiprávneho dovozu odpadu, ktoré boli v minulom roku odhalené a sú aktuálne vyšetrované v niektorých okresoch.

Enviro kriminalisti z prezídia Policajného zboru zistili, že trestnej činnosti sa mala dopustiť skupina páchateľov z viacerých krajín. Tí mali po vzájomnej dohode dovážať na Slovensko rôzne druhy odpadu, vrátane nebezpečného. Časť mali uložiť v prenajatých objektoch poľnohospodárskych firiem a v rôznych priemyselných objektoch a s časťou mali obchodovať ako s certifikovaným palivom.

V dňoch 12. – 14. januára tohto roku sme preto v troch objektoch v okresoch Michalovce a Galanta vykonali prehliadky iných priestorov a pozemkov. Na tomto úkone sme spolupracovali so špecialistami ozbrojených síl Slovenskej republiky, so znalcami z viacerých odvetví a s pracovníkmi ministerstva životného prostredia.

Prizvaní znalci priamo na mieste zaistili vzorky materiálov. Vykonané prehliadky predbežne potvrdili zistené podozrenia. Našli sme odpad pochádzajúci z Talianska a z Poľska. Tento odpad nie je možné podľa príslušných právnych predpisov na Slovensko dovážať a nakladať s ním spôsobom, ktorý sme zistili. Zaistili sme aj rozsiahle počítačové údaje a veľké množstvo ekonomickej dokumentácie.

Z dôvodu prebiehajúcich vyšetrovacích úkonov zatiaľ nie je možné povedať viac.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Vsak hadajte kto bol v tom zapojeny.. Aj nemenovany pan ktory mal od mesta prenajaty priestor na odpad.. A mesto s tichym suhlasom pozorovala jeho „podnikatelsku“cinnost. Hlavne pan K… z mesta… Takze mate aj odpoved kto navazal odpad do Milexu…

  2. Z toho, čo tu je popísané, nikto nevie, že to je aj zo Serede. Ak to teda tak je. Ale tak nejako je ticho okolo toho.

  3. Pre kreténa z 18.1.2022.
    Najprv si over a potom píš. Pri tejto akcii PZ SR o Sereď ani nezavadila.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -