Opäť podvody na senioroch ! Tentokrát úradoval falošný lekár

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V prvom prípade policajti v Považskej Bystrici riešia prípad oklamaného 77-ročného muža z Považskej Bystrice. Ten prišiel o 9 500 Eur.

Mužovi počas doobedia zavolal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako lekár z nemocnice. Oznámil mu, že jeho syn mal mať ráno vážnu haváriu, kde bolo zranené dieťa a je potrebné vyplatiť odškodné 9.500 € na ním uvedené číslo účtu. Po oznámení tejto vymyslenej legendy v strese a v strachu o svojho syna išiel starší muž do banky, kde sa mu vďaka dennému limitu podarilo vybrať iba sumu 5.000 €. Tieto vložil na účet uvedený mužom vydávajúcim sa za lekára. Potom išiel do ďalšej banky, kde vybral zvyšnú sumu 4.500 € a taktiež ju vložil na účet uvedený páchateľom. Podvodníkov však nestačilo. Po tom ako starší muž už vložil požadovanú sumu 9.500 € ho opätovne mal kontaktovať údajný lekár s tým, že sa pomýlil a že čiastka požadovaného odškodného nie je 9.500 €, ale 19.500 €. Starší muž aj tomuto klamstvu uveril a snažil sa vybrať ďalšie peniaze z banky. To sa mu už našťastie nepodarilo, pričom po ceste domov ho našiel jeho syn, ktorý ho hľadal z dôvodu, že ho banka informovala o ďalšom pokuse výberov.

Podobne sa aj polícia v Trenčíne zaoberá závažným podvodným konaním. Podvodník mal telefonicky kontaktovať 73-ročnú ženu, pričom sa jej mal predstaviť ako lekár z nemocnice. Žene mal povedať vymyslené a často používané klamstvo, že jej syn mal vážnu dopravnú nehodu, je zranený a že musí za neho vyplatiť 8 000 Eur.
Žena po telefonáte s mužom ostala rozrušená a snažila sa dovolať synovi, čo sa jej však nepodarilo. Opätovne niekoľkokrát volala s mužom vydávajúcim sa za lekára a na základe jeho požiadaviek odišla do banky v Trenčíne, kde si chcela vybrať peniaze.
Zúfalá žena sa po príchode do banky s celou vecou zdôverila pracovníčkam banky. Tie sa zachovali najlepšie ako mohli a žene povedali, že určite ide o podvodné konanie s tým, že sa má obrátiť na políciu. Následne sa žene podarilo dovolať aj svojmu synovi, ktorý jej oznámil, že je v poriadku a v nemocnici nie je.

Už dlhodobo upozorňujeme na podvody “babka-vnuk”, alebo “babka-lekár”. V prípade, ak Vás niekto neznámy, osobne alebo cez telefón žiada rýchlo o peniaze, overte si informácie, ktoré Vám poskytol. Snažte sa zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť stresu, strachu a panike.

 

 

zdroj: Polícia SR

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Je to čudné keď podvodníci vedia, že ujko ma peniaze, možná vedia ako je natom po zdravotnej stranke, jednoducho vedia kam majú ísť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -