Opäť podvody na senioroch ! Tentokrát úradoval falošný lekár

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V prvom prípade policajti v Považskej Bystrici riešia prípad oklamaného 77-ročného muža z Považskej Bystrice. Ten prišiel o 9 500 Eur.

Mužovi počas doobedia zavolal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako lekár z nemocnice. Oznámil mu, že jeho syn mal mať ráno vážnu haváriu, kde bolo zranené dieťa a je potrebné vyplatiť odškodné 9.500 € na ním uvedené číslo účtu. Po oznámení tejto vymyslenej legendy v strese a v strachu o svojho syna išiel starší muž do banky, kde sa mu vďaka dennému limitu podarilo vybrať iba sumu 5.000 €. Tieto vložil na účet uvedený mužom vydávajúcim sa za lekára. Potom išiel do ďalšej banky, kde vybral zvyšnú sumu 4.500 € a taktiež ju vložil na účet uvedený páchateľom. Podvodníkov však nestačilo. Po tom ako starší muž už vložil požadovanú sumu 9.500 € ho opätovne mal kontaktovať údajný lekár s tým, že sa pomýlil a že čiastka požadovaného odškodného nie je 9.500 €, ale 19.500 €. Starší muž aj tomuto klamstvu uveril a snažil sa vybrať ďalšie peniaze z banky. To sa mu už našťastie nepodarilo, pričom po ceste domov ho našiel jeho syn, ktorý ho hľadal z dôvodu, že ho banka informovala o ďalšom pokuse výberov.

Podobne sa aj polícia v Trenčíne zaoberá závažným podvodným konaním. Podvodník mal telefonicky kontaktovať 73-ročnú ženu, pričom sa jej mal predstaviť ako lekár z nemocnice. Žene mal povedať vymyslené a často používané klamstvo, že jej syn mal vážnu dopravnú nehodu, je zranený a že musí za neho vyplatiť 8 000 Eur.
Žena po telefonáte s mužom ostala rozrušená a snažila sa dovolať synovi, čo sa jej však nepodarilo. Opätovne niekoľkokrát volala s mužom vydávajúcim sa za lekára a na základe jeho požiadaviek odišla do banky v Trenčíne, kde si chcela vybrať peniaze.
Zúfalá žena sa po príchode do banky s celou vecou zdôverila pracovníčkam banky. Tie sa zachovali najlepšie ako mohli a žene povedali, že určite ide o podvodné konanie s tým, že sa má obrátiť na políciu. Následne sa žene podarilo dovolať aj svojmu synovi, ktorý jej oznámil, že je v poriadku a v nemocnici nie je.

Už dlhodobo upozorňujeme na podvody „babka-vnuk“, alebo „babka-lekár“. V prípade, ak Vás niekto neznámy, osobne alebo cez telefón žiada rýchlo o peniaze, overte si informácie, ktoré Vám poskytol. Snažte sa zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť stresu, strachu a panike.

 

 

zdroj: Polícia SR

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Je to čudné keď podvodníci vedia, že ujko ma peniaze, možná vedia ako je natom po zdravotnej stranke, jednoducho vedia kam majú ísť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -