Povianočný online koncert Petra Luhu (Karanténa so správnou hudbou)

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Peter Luha, multiinštrumentalista, spevák, skladateľ, aranžér a producent,  koncom minulého roku opäť svojim fanúšikom pripravil hudobné darčeky.

Napríklad v pondelok 27. decembra 2021 odohral povianočný online domáci koncert na Facebooku spolu s basgitaristom Andrejom Jerigom. Koncert sa začal približne o 19.35 hod. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.

Peter Luha interpretoval známe skladby vlastným skvelým spôsobom a tóny basovej gitary im dodávali pevný základ. Zaznela Fragile od Stinga, Layla od Erica Claptona, People Get Ready z repertoáru kapely The Impressions, Before You Accuse Me od Bo Diddleyho (Ellasa McDaniela), Little Wing od Jimiho Hendrixa a napokon Hallelujah od Leonarda Cohena. Hudba Petra Luhu bola ako vždy rozmanitá a pestrá, pretože sa necháva inšpirovať a ovplyvňovať rozličnými hudobnými žánrami a používa rôzne klasické i netradičné techniky hry na gitare. Tá v jeho rukách expresívne „spievala“ a podchvíľou menila farbu „hlasu“. Na povianočnom online domácom koncerte hral Peter Luha na svojej obľúbenej elektrickej gitare TheBone, využíval looper, perkusie, „dupáky“ a beatbox a v dvoch skladbách zahral i na flaute. K tomu pridával aj sebaistý a presvedčivý spev.

Sprievodné slovo Petra Luhu bolo bezprostredné a vtipné. K protipandemickým opatreniam počas Vianoc povedal, že dúfa, že sme strávili karanténu so správnymi ľuďmi. Počas prestávok medzi skladbami čítal komentáre od online publika a pozdravoval slovenských i zahraničných fanúšikov, ktorí sa z hudby nefalšovane tešili. Kto nestihol premiéru koncertu, nemusí byť smutný: video je k dispozícii na YouTube.

Vďaka lockdownom sme si asi všetci jasnejšie uvedomili, čo je pre nás naozaj dôležité. Mnohí z nás sa snažili stráviť karanténu nielen so správnymi ľuďmi, ale aj so správnou hudbou a po karanténe v tom mienia pokračovať. Snáď nám rok 2022 prinesie radostnú hudobnú nádielku.

Ružena Šípková

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -