V dedine behali falošní policajti. Muža napadli s kaserom a dobýjali sa do domu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Policajti dvojicu, 16 ročnú Lauru a 26 ročného Laca, zadržali v obci.

Prvý prípad nahlásil na políciu v skorých ranných hodinách mladý muž z Hrnčiaroviec n/P. V sobotu ráno išiel do práce, a pri jeho aute mu neznáma osoba nastriekala do tváre neznámu tekutinu. Pravdepodobne, po útoku kaserom, musel vyhľadať ihneď pomoc na urgentnom príjme v trnavskej nemocnici. Krátko na to volal na políciu aj ďalší muž z obce. O 05.00 h ráno mu cez oploteniu domu preliezli na dvor dve osoby. Jedna z nich mala na ruke pásku polícia a začali mu búchať na okno z predzáhradky so slovami „policajná akcia, otvorte dvere“. Hoci dvere otvoril, našťastie sa mu podarilo opäť dvere zatlačiť a pred páchateľmi uzamknúť.

Prípad si prevzal trnavský vyšetrovateľ.
Dvojicu obvinil z prečinu porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom. V prípade použitia slzotvorného prostriedku, prípad preverujeme ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Obvinený muž bol už v minulosti pre inú trestnú činnosť právoplatne odsúdený. Vyšetrovateľ preto podal podnet, aby bol muž stíhaný väzobne. Sudca nakoniec rozhodol v tzv. super rýchlom konaní a muža odsúdil na 1 rok nepodmienečne.

Vzhľadom na vek mladistvej, ju polícia stíha na slobode. Za tento trestný čin hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. Mladistvej sa trest znižuje o polovicu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články