Uponáhľaný svet s uponáhľanými vodičmi. Najčastejšie sme riešili prekročenú rýchlosť

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Počas dopravnej akcie v pondelok sme si posvietili na vodičov, cyklistov a chodcov vo všetkých okresoch nášho kraja. Dopravné predpisy porušilo až 180 osôb, z ktorých bolo 101 „pretekárov“ a 1 opitý cyklista.

Viac ako polovica zistených priestupcov šliapla na plyn viac, ako mala. Policajti riešili aj 14 osôb, ktoré riskovali svoje zdravie a životy tým, že neboli riadne pripútané. 13 vodičov sa počas jazdy venovalo viac mobilu, ako volantu a 4 pokuty sme uložili za zlý technický stav vozidla. Alkohol hliadky zistili len u jedného cyklistu, ktorého vyriešili na mieste v blokovom konaní.

 

Za 4 hodiny policajti riešili celkovo 180 priestupkov

171 blokových pokút

7 napomenutí

2 oznámenia na správne konanie

 

Stále platí, že medzi najčastejšie príčiny dopravných nehôd patrí neprimeraná rýchlosť. Najmä v zimnom období, keď je riziko šmyku vyššie, je potrebné zvýšiť opatrnosť a zbytočne nepreceňovať svoje schopnosti. Je lepšie prísť do cieľa cesty o pár minút neskôr, ako neprísť vôbec.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články