Epidemiologická situácia v okrese je naďalej priaznivá. Školy obnovili prezenčné vyučovanie, nočný zákaz vychádzania je zrušený

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V prvom kalendárnom týždni došlo k ďalšiemu miernemu poklesu chorobnosti na COVID-19 o 10% na incidenciu 384/100 000. Z celkového počtu pozitívnych osôb bolo 70% neočkovaných, 18 % osôb do 18 rokov veku a 6% osôb bolo 65+ ročných. Informáciu zverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Galante.

Nakazených variantom Omikron narastá. Podľa Ivety Šulekovej z RÚVZ GA v susednej Českej republike je už približne polovica prípadov spôsobená Omikronom, takže dá sa predpokladať, že v krátkom čase dôjde aj v našej republike k jeho výraznému šíreniu.

Zaočkovanosť obyvateľov okresu

Jednou dávkou 55%
Kompletne očkovaní 52%
50 roční a starší 71,2%

Školy a školské zariadenia

Všetky školské a predškolské zariadenia sa riadia školským semaforom. Ako sme už informovali, zatvoriť jednotlivé triedy je v právomoci riaditeľa školy, pri vyššom počte prípadov na školách sa tieto budú zatvárať na základe rozhodnutie RÚVZ.
Jazykové školy, základné umelecké školy, centrá voľného času, školské zariadenia výchovného poradenstva môžu obnoviť prezenčné vyučovanie a prevádzku odo dňa 10.1.2022.

Nové nariadenia

– Od 10. januára je zrušený nočný zákaz vychádzania. Naďalej ale platí núdzový stav.

– Reštaurácie ostávajú otvorené pre očkovaných a osoby, ktoré prekonali ochorenie Covid-19.

– Režim v hoteloch a lyžiarskych strediskách ostáva nezmenený.

– Neesenciálne obchody a služby ostávajú otvorené v režime OP.

– V platnosti ostáva OTP režim v rýchlikoch, IC a diaľkových autobusoch.

– Naďalej platí zákaz zhromažďovania nad 6 osôb.

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave informuje

Policajti budú pokračovať v kontrolách

Kontroly budú zamerané na dodržiavanie pandemických opatrení najmä v prevádzkach, aj na dodržiavanie lekárom stanovenej karantény.

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave informuje, že od 31.12.2021 do 06.01.2022 riešili policajti 128 osôb, ktoré nedodržali platné COVID opatrenia. Policajné hliadky takmer polovicu priestupkov vyriešili napomenutím, pokuty uložili v 65 prípadoch a 2 osoby nahlásili na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Zákaz vychádzania porušilo 122 osôb. Z toho bola pokuta uložená 64 osobám. S napomenutím obišlo 56 osôb a 2 osoby boli odstúpené na RÚVZ.

Počas kontroly nemalo 6 osôb nasadený respirátor. Jedna osoba za nedodržanie predpisu dostala pokutu a 5 osôb bolo iba napomenutých.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články