Pri Novoplaste vodič zrazil srnku, no na mieste nehody nezotrval – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V piatok 7. januára došlo v obci Dolná Streda k stretu motorového vozidla a divoko žijúceho zvieraťa. Vodič na mieste nehody nezotrval a z miesta ušiel. Srnku ležiacu na vozovke spozoroval ďalší vodič, ktorý na miesto privolal políciu. Keďže zviera zrážku neprežilo, polícia kontaktovala členov poľovníckeho zväzu, ktorá telo zvieraťa odstránila.

Ide o úsek cesty, kde by málokto predpokladal výskyt lesnej zvery. Vodič miesto nehody nemusel opustiť úmyselne, možno išlo o neznalosť predpisov. Ak sa už stanete účastníkom podobnej nehody, nikdy miesto zrážky neopúšťajte. Po zrazení takéhoto zvieraťa máte povinnosť kontaktovať políciu. Zrazené zviera, ktoré ostane ležať na ceste, môže zapríčiniť ďalšiu dopravnú nehodu. V takom prípade by vám hrozil súd a niekoľko rokov väzenia.

Pred príchodom polície nezabudnite zapnúť výstražné svetlá a v dostatočnej vzdialenosti umiestnite výstražný trojuholník. Ak sa budete zdržiavať mimo vozidla, majte na sebe reflexnú vestu. Pokuty sa obávať nemusíte, v tomto prípade ide o nehodu nezavinenú vodičom. Policajti následne kontaktujú zástupcov príslušného poľovníckeho združenia a zabezpečia čo najrýchlejšie odstránenie „prekážky na ceste“. V žiadnom prípade si takto uhynuté zviera nemôžete zobrať domov, dopúšťate sa tým regulérneho trestného činu pytliactva.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ  12.01.2022 – vyjadrenie hovorkyne KR PZ Trnava k dopravnej nehode:

Udalosť si prevzali dopravní policajti z Galanty, cez operačné stredisko vyrozumeli poľovného hospodára, ktorý si srnu prevzal.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -