V Kazachstane občania od začiatku roka protestujú, načo vedenie krajiny reaguje aj streľbou do protestujúcich. – AKTUALIZUJEME

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšou krajinou v ktorej občania otvorene protestujú v uliciach proti totalite, despotickému vládnutiu rodinných klanov a rozkrádaniu verejných finančných zdrojov, je bývalý  postkomunistický  KAZACHSTAN.

Prinesú demonštrácie občanov Kazachstanu zmeny, alebo budú tvrdo vojensky potlačené v záujme zachovania moci totalitných vládcov?

Kde sa Kazachstan nachádza, o akú krajinu sa jedná? Čo je možné dosianuť za 20 rokov totalitným riadením krajiny a čo dokáže prezident, ktorý po sebe sám pomenoval letisko a následne aj hlavné mesto?

     

- Inzercia -

Reportáž z Kazachstanu a jeho hlavného mesta Astana s možstvom fotografií nájdete tu:

Kazašský exprezident Nursultan Nazarbajev po sebe nechal premenovať hlavné mesto krajiny a nahneval jej obyvateľov

Aktuálny situácia v Kazachstane

Po našom odchode z Astany sa do dnešnej doby toho zmenilo hodne. Asi za týždeň klesla teplota na príjemných asi -30 C, v roku 2019 sa Nursultán Nazarbajev rozhodol máličko ustúpiť v politike do úzadia a určil za seba svojho nástupcu, nového prezidenta Kasyma Žomartova Tokajevova. Aby jeho odchod z prezidentského postu nebol taký jednoduchý a aby si jeho vládnutie v Kazachstane od roku 1991 pospolitý ľud dostatočne intenzívne zapamätal, nechal exprezident hlavné mesto Astana premenovať na Nur-Sultan. Choré? No v demokratickom svete áno, ale v totalite sú takéto extravagantné kúsky bežné.

V súvislosti s vládou tohto človeka asi neprekvapí, že prezident Nursultan Nazarbajev počas svojej vlády do významných funkcií riadení štátu dosadil svojich rodinných príslušníkov, ktorí si z krajiny urobili svoj vlastný svet. Podľa medializovaných informácií Nazarbajevova rodina aj po jeho odchode z postu hlavy štátu má ovládať značnú časť ekonomík Kazachstanu. Toto všetko v súčasnosti občanov rozhnevalo a kričia “Preč s dedom”.

Píše sa rok 2022 a faktom je, že túžba po zmenách naprieč týmito krajinami naberá na intenzite. Problémom Kazachstanu a nahnevaných občanov momentálne je odstavenie internetu a mobilných sietí, čo odpor samozrejme významne sťažuje. Vyzerá to ale tak, že nie nadlho.

– – –

Exprezident Kazachstanu Nursultan Nazarbajev podľa posledných informácií mal opusti krajinu a to vrátane najbližšej rodiny. Do susednej krajiny mal odletieť dvomi vlastnými lietadlami.

Súčasný prezident ozbrojeným zložkám vydal príkaz strielať bez vyzvania na demonštrantov a podľa medializovanyých informácií, už bolo zastrelených niekoľko desiatok demonštrantov.

Medzičasom malo byť zabitých niekoľko policajtov a desiatky, ba až stovky demonštrantov.

Súčasný prezident odvolal predsedu vlády.

Do krajiny vtrhli cudzí vojaci. Ruská federácia do Kazachstanu poslala výsadkárov, ktorí spolu s vojakmi ďalších krajín majú potlačiť nepokoje.

– – –

USA kritizovalo rozkaz  „Strieľaj a zabíjaj!“, ktorým sa majú riadiť ozbrojené sily.

Zranených v Kazachstane má byť viac ako 400 ľudí, mŕtvych asi 160. Tisíce ľudí boli zatknuté. Mŕtve majú byť najmenej tri deti.

Exkluzívne prinášame  videá priamo z miest Kazachstanu od nášho zdroja s priamym kontaktom na obyvateľov tejto krajiny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. „vtrhli cudzie vojska“ ked na poziadanie vlady pridu cudzie sily na uzemie statu tak to asi nebude vtrhnutie…ako uz som na nete videl aj videa ako z neoznacenych aut rodavaju protestujucim zbrane…usa kritizuju, stavil by som sa ze so svojimi kamosmi podporuju prevrat…kazdopadne chudaci bezni ludia

  2. strielaju do vycvicenych teroristov,ktory zneuzili pokojny strajk,tak sa to robi,spinavej amerike prevrat nevysiel,putinko ich prekukol.
    ten vas proamericky zdroj uz pozname.

  3. M.M ak tu niekto uverejni informaciu ktorej vy nedoverujete,okamzite sa ohanate aby dal dotycny link,zdroj odkial pochadza informacia,
    aj teraz mozu ziadat citatelia od vas odkial mate tuto informaciu zakladajucu sa na HOAXE?
    alebo bude kopec klukatych vyhovoriek?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články