Prvé dieťa v Galantskej nemocnici narodené tento rok je dievčatko Laura

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prvé dieťatko tohto roku prišlo v galantskej pôrodnici na svet 1. januára o 18.15 h a bolo ním dievčatko Laura. Po narodení vážila 3440 gramov a merala 46 centimetrov.

Jana Fedáková, komunikačná špecialistka zo siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare nám poskytla informácie týkajúce sa aj celkovej pôrodnosti v nemocnici Svet zdravia Galanta. Počas minulého roka sa tu uskutočnilo 783 pôrodov. Dievčat sa v galantskej pôrodnici vlani narodilo 380 a chlapcov 410. Až sedem mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, vlani patrili Sofia, Viktória a Hana. U chlapcov zase dominovali mená Adam, Jakub a Tomáš.

Galantská pôrodnica poskytuje mamičkám možnosť vytvoriť si individuálny pôrodný plán. Vlani si ho spoločne s personálom vytvorilo 89 mamičiek. Pôrodnica realizuje metódy bonding a skin to skin a na oddelení je rooming in systém. Mamičky si môžu z nemocnice domov požičať aj monitor dychu pre bábätko.
V roku 2020 sa v galantskej nemocnici uskutočnilo 1131 pôrodov, minuloročný pokles pôrodnosti súvisí s preradením galantskej nemocnice do tzv. červeného režimu. Vlani 97 dní slúžila ako nadregionálna nemocnica iba pre pacientov s ochorením COVID

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -