Hasiči zasahovali na Nový rok: Zábavná pyrotechnika spôsobila požiar strechy domu v Šoporni

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 1. januára 2022 bol ohlásený požiar strechy rodinného domu v obci Šoporňa, okres Galanta.

Na mieste udalosti zasahovali hasičské jednotky zo Serede, Galanty, Trnavy a Dunajskej Stredy. Príjazd hasičskej techniky bol spomalený na určitých úsekov cesty hmlou. Do príchodu hasičov sa sused pokúsil požiar uhasiť záhradnou hadicou. Horiaci dom bol predelený murovanou priečkou susediaceho domu. Zasahujúci príslušníci sa pomocou výsuvných rebríkov dostali na povalu, kde sa snažili odpojiť rodinný dom od zdroja elektrickej energie. Na lokalizáciu a likvidáciu bol použitý jeden vysokotlakový prúd a jeden C prúd. Z domu bola vynesená jedna fľaša propán-butánu a následne sa začalo s jej ochladzovaním na voľnom priestranstve. Povala domu bola po uhasení prekontrolovaná termovíznou kamerou, ktorá svojimi meraniami preukázala viaceré skryté ohniská v stropnom medzipriestore.

Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľom, bola vyčíslená na hodnotu 10 000€. Požiar vznikol v dôsledku používania zábavnej pyrotechniky.

Pri udalosti zasahoval aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Pata a Váhovce.

 

Bilancia silvestrovskej noci

Počas silvestrovskej noci príslušníci v Trnavskom kraji zasahovali celkovo 9-krát. Štyri výjazdy absolvovali hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante. Hasiči z Trnavy zasahovali 2-krát, 1-krát zo Skalice a 2-krát z Piešťan. Na tiesňovú linku bol ohlásený  požiar rodinného domu, odpadu po zábavnej pyrotechnike a kontajnerov.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
 1. No ak bolo zamerom Vinnika zapalit strechu tohto domu tak sa mu to podarilo. Mal peniaze na podpalenie ucite ma aj na opravu: daruje krv oblicky srdce pluca – staci ho len ponuknut na predaj organov.

 2. “Zábavná pyrotechnika”..
  Hm.., áno, je zábavné každý Silvester čakať, koľko nových škôd budem mať ráno na aute a či mi vôbec nehorí.

 3. pre:Realita…neviem,kde presne bývaš,ale ešte som nezažil,aby petardy niekto posielal smerom,kde sú autá,v Nemecku zakázali predaj zábavnej pyrotechniky a ľudia v prihraničných oblastiach s Českom a Poľskom si nakupili za hranicami

 4. Ked boli v spravach tak obaja povedali ze boli doma vo vnutri tak ako vedia ze to bolo z pyrotechniky ked nic nemohli vidiet?

 5. Anonym.., bývam na sídlisku, kde za činžiakom je parkovisko a parčík..
  Myslíš, že nadrbané buzny, či odjebkovia riešia kam a čo poletí? Najme ak to hádžu z okien, ešte aj po ľuďoch, psoch atď..
  Možno niekomu príde “zábavné” je*núť piráta staršiemu páru na prechádzke pod nohy, no či aj im..
  A púšťať rakety rovno z toho parkoviska.. Hm.., fakt veselé..

 6. Pre občan tak sme to vedeli ze petardy lietali ka de tade ponad strechu.aj expert potvrdil od petárd. Dakujeme za pochopenie

 7. ale pre obcana je uplne jasne, ze ked okolo baraku hodinu lietaju petardy, rozumej pyrotechnika, tak nasledny poziar zalozili Timur a jeho komanda.

 8. No ak by mali strechu v poriadku v ziadnom pripade by takto nedopadli ludska lahostajnost!

 9. Ktovie čo a ako to bolo len tak od petardy no neviem neviem , aj ak áno možno decká hádzali a na strechu im to padlo samozrejme možno tam nejaké káble mali a hotovo .

 10. Nikomu to urcite nevadi ale ako je mozne ze si chlap nedokazal opravit strechu aby tam neisla petarda?ved to mali ako sito derave

 11. Asi vas to teší ze máte ocom pisat.mi sme si nestihli ani pripit!a nie sme blby si hadzat na strechu petardy!ak chcete pomôcť alebo mate otázky na vysetrovanie viac info na 0951141056

 12. Soporna neni mudra len vedia a maju pravdu preco sa to stalo ked to ani nevideli?ze od petard ked boli vo vnutri?

 13. Ejjjjj 😃 tu sú ale komentáre a vidím že pán Marek sa tu silno obhajuje ..mňa by zaujímalo fest ako sa to tam dostalo bývame na hornom konci okolo chodievame zo psami na priehradu veď vy máte dom fest ďaleko od cesty .. ako by vám tam niekto niečo hodil ? Pochopím že ak by je dom pri ceste to je iné a ešte priamo na strechu ..susedia sú moji známi takže oni určite nepúšťali tak petardy nemali ísť odkiaľ jedine od vás načo ste púšťali taký pyrotechniku ? Raz dva a je nešťastie ..a teba zaujíma Marek že si si ani nepripil 😂 veď využili ste to určite ešte pred tým je to smutné a hrozne že sa také niečo stalo len keby ste aspoň neklamali čo sa bojíte povedať pravdu ? Že ste púšťali a stalo sa to ? Jasne že expert potvrdil od petardy keď ste hádzali o sto šesť . A práve pre to vás neľutujem lebo klamete keby poviete pravdu to je iné . Ale aj napriek tomu prajeme 🙂 aby ste to čím skôr dali dokopy

 14. Marek 7.04,aj ostatní.Vasimi komentármi tu podsuvate ľuďom trestnú činnosť a hráte sa na detektíva.Ja na mieste poškodeného by som okamžite podával trestné oznámenie na Vás,lebo Vo Vašom príspevku je viacero podnetov.Co si to vlastne dovoľujete,takto verejne niekoho ociernivat.Ak máte priame dôkazy,už ste mal byť dávno na polícii.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -