A dnes sú tu výsledky : na slovenských skládkach skončila – po prvý raz v existencii nášho štátu – už menej ako polovica vytvoreného odpadu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Ofenzíva boja so špinou a odpadmi začala už v roku 2020,
kedy sme posilnili legislatívu podpory recyklácie (bez dopadu na
vrecko občanov, alebo na štátny rozpočet!).
A dnes sú tu výsledky : na slovenských skládkach skončila – po prvý
raz v existencii nášho štátu – už menej ako polovica vytvoreného
odpadu (pozri SITA, 1.1.22). Inak povedané – väčšiu polovicu
odpadov sme recyklovali.
MŽP aj touto formou ďakuje obciam, mestám a firmám, čo pomohli
naštartovať očistenie Slovenska. Pokračujeme a tento rok ukážme , že vieme separovať bioodpad.
Navyše : od januára 2002 začal koniec „doby plastovej“ : už sa nepoužívajú
jednorazové plastové obaly (resp. príbory a pod.).
A dnes sa spustili tisícky automatov na vracanie použitých
plastových fliaš od minerálok (aj hliníkových „plechoviek“ od piva).
Začalo zálohovanie PET fliaš a hliníkových obalov nápojov.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Znova je aj na tomto príspevku vidieť,akú vzdelanostnú úroveň má táto plagiátorská vláda,keď minister píše o väčšej polovici odpadov.Pán minister,všetky polovice sú jednaké,možno ste pri vašom vzdelaní mysleli o viac ako polovici odpadov.Konečne za pár mesiacov začnú ubúdať zo skládok plastové fľaše,čo nie je iba zásluhou tejto vlády a tohoto ministra,ktorý na svojej tlačovke ani nevedel,do ktorého otvoru a ako má hodiť plastovú fľašu.

  2. Znova prízvukujem, že neexistuje väčšia ani menšia polovica, ale vy ste to nepochopili, lebo zas ma väčšia polovica nepočúvala.

  3. No a to si predstavte že sme mali aj ministra čo dokázal deliť na 3 polovice: „Miliarda, polka sem, polka sem, polka sem!“…oproti tomu je toto o vzdelanostny level vyššie, ale stále je na čom pracovať…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články